نسخه چاپی

حسرت ۴۰ ساله «حاج قاسم» چه بود؟

عکس خبري -حسرت ?? ساله «حاج قاسم» چه بود؟

رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت گفت: شهید سلیمانی از ابتدایی كه در این مسیر قدم گذاشت انتهای مسیر خود را شهادت می‌دانستند و سردار بعد از دفاع مقدس همواره غبطه جاماندگی از شهدا را می‌خورد.


به گزارش نما، "سلام سردار" مجله صبحگاهی ششم دی ماه رادیو مقاومت با حضور هم‌رزم ۴۰ ساله و دستیار ویژه سردار سلیمانی به همراه رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش و فرزند شهید پورجعفری همراه سردار سلیمانی در زمان شهادت برگزار شد و مهمانان از ویژگی‌های سردار مقاومت و حسرت ۴۰ ساله او گفتند.

به گزارش روابط عمومی رادیو مقاومت، "سلام سردار" مجله صبحگاهی است که همه روزه از ساعت ۷ صبح به روی آنتن شبکه رادیویی مقاومت می‌رود.

در این برنامه رادیویی تعدادی از هم‌رزمان سردار سلیمانی و کارشناسان مسائل منطقه غرب آسیا حضور می‌یابند تا در آستانه اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان یاد و خاطر رشادت‌های شهدای جبهه مقاومت را گرامی دارند.

امیر سرتیپ دوم محمدرضا فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش صبح امروز در برنامه "سلام سردار" گفت: سردار سلیمانی تربیت‌یافته مکتب امام خمینی(ره) بود و از آنجایی که وی مرید واقعی و تابع امام بود تمام شاخص‌های مکتب امام را در خود داشت مکتب امام خمینی(ره) با اسلام ناب محمدی آغاز شد، اسلامی که متکی به کتاب و سنت بود و اتکا و اعتقاد به صدق وعده‌های الهی و در نقطه مقابل بی‌اعتمادی به قدرت‌های مستکبر و زورگوی جهان نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام بود. امام به نیرو و اراده مردم بسیار معتقد بود و حامی جدی حمایت محرومان و مستضعفان بود.

وی افزود: تمامی این ویژگی‌ها نیز به سردار دل‌ها منتقل شده بود و ایشان با یک انگیزه دینی و خدایی بدون چشم‌داشت مادی در هر مسئولیتی که از آغاز جوانی و نوجوانی بود همیشه از اسلام در قالب یک انسان مورد اعتماد صحبت می‌کرد و مردم را به خوبی جذب می‌کرد.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: بسیار به تربیت روحی و اخلاقی افرادی که با وی کار می‌کرد توجه داشت و همیشه اعتقاد دداشت افرادی که قرار است در این حوزه و مسئولیت‌ها قرار می‌گیرند باید هدف‌ها را به خوبی درک‌ کنند.

فولادی تاکید کرد: سردار سلیمانی سرباز مخلص رهبری بود و مقام معظم رهبری وی را در زمان حیات سردار، ایشان را به عنوان شهید زنده خطاب می‌کرد.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: حاج قاسم به شدت پایبند به انقلاب و ارزش‌های انقلاب بود و هیچوقت خود را در کانون توجهات قرار نمی‌داد و در جهاد فی سبیل الله بی‌پروا بود از هیچ فعالیتی در راه خدا و جهاد فی سبیل الله دریغ نمی‌کرد.

* حاج قاسم پس از دفاع مقدس لحظه‌ای از یاد و خاطره شهیدان هم‌رزم و همکار خود غافل نبود

محمدعلی پور جعفری فرزند شهید پورجعفری همراه سردار سلیمانی در زمان شهادت مهمان دیگر برنامه "سلام سردار" رادیو مقاومت بود، وی درباره ویژگی‌های اخلاقی شهید پورجعفری بیان کرد: پدر فردی ساده زیست و مظلوم، بی‌ریا بود ایمان و ولایت‌پذیری پدر همیشه الگو و نمونه بود.

سردار حسن پلارک هم‌رزم ۴۰ ساله سردار، مشاور و دستیار ویژه سردار سلیمانی نیز در برنامه "سلام سردار" مطرح کرد: خط امام و فرمایشات مقام معظم رهبری هیچوقت متوقف نخواهد شد و همواره ادامه می‌یابد.

رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی از ابتدایی که در این مسیر قدم گذاشت انتهای مسیر خود را شهادت می‌دانستند و سردار بعد از دفاع مقدس همواره غبطه جاماندگی از شهدا را می‌خورد و پس از دفاع مقدس لحظه‌ای از یاد و خاطره شهیدان هم‌رزم و همکار خود غافل نبود.

وی ادامه داد: حاج قاسم به نوعی خود را پیوسته به شهیدان پیوند می‌داد و ذکر شهیدان را داشت و در وصف این شهیدان سخنرانی می‌کرد در محل کار خود از راهرو ورودی تا محوطه داخل اتاق خود را با تصاویر شهیدان آزین می‌داد تا هر روز تصاویر شهدا را همراه داشته باشد هر روز نوارها و صوت شهدا را گوش می‌داد.

پلارک اظهار کرد: سردار سلیمانی همواره حسرت رسیدن به شهدا را داشت و در آخر خداوند پاداش سردار را با شهادت داد ؛ این شهید بزرگوار افکار وسیعی در همه موضوعات به ویژه انقلاب و نقش اسلام در جهان و منطقه داشت.

رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

۱۳۹۹/۱۰/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: