نسخه چاپی

پلیس راه همدان: رانندگان تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند

عکس خبري -پليس راه همدان: رانندگان تجهيزات زمستاني به همراه داشته باشند

رییس پلیس راه استان همدان از رانندگان خواست برای تردد از جاده های كوهستانی این استان به طور حتم تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به گزارش نما ،سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ از آغاز طرح زمستانی الزامی بوده اما در زمان برودت هوا و ریزش برف، با شدت بیشتری بر این موضوع نظارت شده و اجازه تردد به رانندگان بدون تجهیزات زمستانی داده نمی شود.

وی اضافه کرد: توصیه پلیس راه همواره بررسی وضعیت ایمنی خودرو شامل سالم و آج دار بودن لاستیک ها، سالم بودن برف پاک کن، چراغ های جلو و عقب وسیله نقلیه و سیستم گرمایشی خودرو پیش از حرکت است.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: همچنین به رانندگان توصیه می شود هنگام ریزش برف و یخ زدگی سطح جاده ها از تردد و سفرهای غیرضروری به طور حتم پرهیز کنند.

سرهنگ عزیزی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که با ورود به فصل زمستان و ریزش برف پلیس با آن مواجه می شود ناتوانی رانندگان برای بستن زنجیر چرخ است.

وی از رانندگان خواست پیش از حرکت چند نوبت اقدام به بستن زنجیر چرخ کرده تا در صورت نیاز به استفاده از آن بتوانند به راحتی نسبت به بستن زنجیر چرخ اقدام کنند.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: شمار زیادی از خودروهای عبوری از جاده های این استان نیز زنجیر چرخ به همراه ندارند که پلیس نسبت به اعمال قانون و جلوگیری از تردد آنها با هدف پیشگیری از ایجاد راهبندان و خروج از مسیر اصلی اقدام می کند.

طرح زمستانی پلیس از ۲۳ آذر امسال با حضور نیروهایی از پلیس راه و راهور، هلال احمر، راهداری و اورژانس آغاز شد.

طبق گزارش کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان یک سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه وارد این استان شده و به صورت ریزش برف و بارش باران در بیشتر نقاط استان فعالیت می کند همچنین دمای هوای برخی نقاط این استان در پایان هفته جاری به منفی ۱۷ درجه سانتیگراد می رسد.
ایرنا

۱۳۹۹/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: