نسخه چاپی

حقوق مأموران پلیس چقدر افزایش داشته است؟

عکس خبري -حقوق مأموران پليس چقدر افزايش داشته است؟

رئیس پلیس كشور گفت در چهار سال اخیر هشت مرحله افزایش حقوق داشتیم كه در درجات پایین حقوق بعضی كاركنان تا دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش نما ،به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار حسین اشتری در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اشراف کلی به اقدامات انجام شده توسط فرماندهی انتظامی استانها اظهار کرد: هنگامی که بازدیدی از نزدیک صورت می‌گیرد زوایای مختلف کار بیشتر نمایان می‌شود، واقعاً کارها رو به جلو و با ابتکار عمل صورت گرفته و در چند سال اخیر با تلاشهای فرماندهان، اقدامات خوب و مفیدی انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بارها و به طور مستمر مورد تهدید و هجمه دشمنان قرار گرفته است، افزود: تصور دشمن از انقلاب اسلامی این بود که تحرکاتی صورت گرفته و تمام می‌شود اما از زمان رقم خوردن پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن روش خود را تغییر داد، دشمن می‌خواهد کاری کند تا جمهوری اسلامی نباشد و برای رسیدن به این هدف به هر روش و طریقی دست می‌آویزد تا کشور از مسیر درستش منحرف شود.

وی بیان کرد: دشمنان با اسم جمهوری اسلامی کاری ندارند آنها با تفکراتی که زاییده تفکر امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اعتقادات ما است مشکل داشته و مخالف هستند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: مردم ثابت کردند با تمام مشکلات و گرفتاری‌ها پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، هر چند دشمنان به هر شکل و بهانه‌ای از تحریمها گرفته تا سایر موارد سعی می‌کنند به مردم فشار وارد کنند اما مردم ایستادند و حتی آنجایی که باید به خارج از مرزها بروند رفته و در راه دفاع از حرم شهید می‌شوند، اگر این دفاع انجام نمی‌شد دشمن با تفکر داعشی و تکفیری وارد کشور می‌شد اما مردم و جوانان در مقابل آنها جوانمردانه ایستادند.

بعضی‌ها داخل کشور آب به آسیاب دشمن می‌ریزند

اشتری با اشاره به اینکه هنوز تهدیدها و آسیبهای دشمن ادامه دارد، افزود: متأسفانه بعضی‌ها داخل کشور در راستای اهداف دشمنان عمل می‌کنند به قول معروف آب به آسیاب دشمن می‌ریزند که در این وضعیت وظیفه نیروی انتظامی به غیر از وظیفه اصلی یعنی همان حافظ جان، مال و ناموس مردم بودن، این است که مراقب تهدیدها و هجمه‌های دشمنان باشند.

رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر وظیفه ذاتی خود وظیفه‌ای انقلابی و مکتبی نیز دارد، این که شهید "حاج قاسم سلیمانی" می‌گوید ما ملت امام حسین(ع) هستیم، پلیس نیز، پلیس امام حسین و ائمه اطهار(ع) است وقتی که شخصی با هر مذهب و قومیت و هر ایده‌ای شهروند جمهوری اسلامی شد برای پلیس تفاوتی ندارد و از ارائه خدمت به آن فرد دریغ نمی‌کند.

وی ادامه داد: آن راهی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای ما ترسیم کرده‌اند و صدها هزار جوان ما شهید شدند این بود که درخت انقلاب تنومند بماند و تنومندتر شود.

این مقام انتظامی یادآور شد: اگر در هر کجای کشور اتفاقی روی دهد، به واسطه قدرت رسانه همه به طور همزمان متوجه آن می‌شوند اما در هر صورت امروز حفظ امنیت پایدار در جامعه به عهده نیروی انتظامی است.

حساب کار دست اوباش آمد

اشتری یادآور شد: امسال اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه نیروی انتظامی بسیار قابل توجه بود؛ برخورد با اراذل و اوباش نمونه‌ای از این اقدامات است که رضایت مردمی را به دنبال داشت و اثرات آن باعث شد تا هر کسی که می‌خواست با ایجاد بی‌نظمی به امنیت خدشه‌ای وارد کند حساب کار دستش بیاد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با لطف و عنایت الهی، هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین آگاهی مردم شریف ایران توطئه‌های دشمنان خنثی و تمام فتنه‌هایشان نقش برآب شده است، هر چند باید هوشیار بود و با تسلط اطلاعاتی هر حرکتی را هم در فضای مجازی و هم در سطح جامعه، رصد کنیم.

وی درباره برخورد با اراذل و اوباش گفت: در 99/7/13 که خدمت حضرت آقا شرفیاب شدم چند ماهی از تشکیل قرارگاه برخورد با اراذل و اوباش می‌گذشت که ایشان در این رابطه فرمودند: "خیلی کار خوبی انجام دادید، برخورد با ناامن‌کنندگان و تسلط بر آنها باعث می‌شود تا مردم احساس امنیت کنند".

اشتری افزود: پلیس باید با هر شخصی که قصد برهم زدن نظم و امنیت جامعه را دارد قاطعانه برخورد کند اما هنگامی که فرد دستگیر شد، حتی اگر مطمئن هستید که مجرم است باز هم باید برابر با قانون با آن فرد رفتار کنید چرا که پلیس ما، پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

با متهم پس از بازداشت مطابق قانون و شرع رفتار کنید

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد مردم از عملکرد پلیس رضایت داشته و از آن حمایت می‌کنند، اظهار کرد: با این وجود پلیس باید مراقب باشد تا بهانه‌ای به دست دشمنان ندهد. اگر مجرم یا متهمی تسلیم پلیس شد باید مطابق با قانون و شرع با وی رفتار کنید.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها فرموده‌اند "کلانتری‌ها ویترین و پیشانی نظام هستند"، گفت: براساس تأکیدات معظم‌له تحول در کلانتری‌ها در اولویت نیروی انتظامی است و در این باره باید اقداماتی صورت گیرد تا پلیس حرفه‌ای، هوشمند و سیستماتیک باشد.

اشتری با تأکید به برخورد مناسب با مراجعه‌کنندگان به نیروی انتظامی، افزود: بیشتر مراجعه‌کنندگان به نیروی انتظامی مردم عادی هستند یا اینکه دچار مشکلی شده‌ و آمده‌اند تا پلیس به آنها کمک کند، پس حتی اگر نمی‌توانید کاری برای آنها انجام دهید باید برخورد خوب و مناسبی با آنها داشته باشید، پلیس تراز انقلاب اسلامی در حد وسع خود باید رفتار کند.

به گفته رئیس پلیس کشور، برخورد با مراجعه‌کنندگان باید با رعایت شئونات اسلامی باشد البته فرماندهان باید نظارت روی کارکنان را افزایش دهند تا دچار صدمه‌ای نشوند.

این مقام انتظامی به لزوم رفع مشکلات کارکنان این نیرو اشاره و بیان کرد: من و شما فرماندهان مسئول هستیم، گاهی یکی از کارکنان با گرفتن یک وام مشکلش حل می‌شود؛ فرماندهان و مدیران باید با نگاه برادرانه و پدرانه در صدد رفع مشکل کارکنان باشند.

نیروی انتظامی پاک‌دست‌ترین دستگاه در کشور است

وی عنوان کرد: با توجه به گستردگی مأموریتهای نیروی انتظامی این سازمان پاک‌دست‌ترین دستگاه در کشور است و بهترین نیروها را دارد.

اشتری درباره بحث معیشت کارکنان ادامه داد: در موضوع معیشت کارکنان اقدامات خوبی انجام شده، در چهار ساله اخیر هشت مرحله افزایش حقوق داشتیم که بخشی را ستاد کل نیروهای مسلح انجام داده که جای تقدیر و تشکر دارد، در درجات پایین بعضی کارکنان حقوقشان تا دو برابر افزایش یافته اما با توجه به تورم باز هم قدرت خرید پایین است، مهم ترین موضوع در سبد معیشت تهیه مسکن بوده که حدود 120 هزار واحد مسکونی در نیروی انتظامی نیاز است که ان‌شاءالله تا چند سال آینده این مشکل برطرف خواهد شد و برنامه‌هایی هم برای افزایش حقوق در نظر گرفته شده است.

این مقام انتظامی با تأکید به اینکه کمک به همکاران باید در اولویت باشد، گفت: به جهت علاقه‌ای که به تک تک کارکنان و همکاران دارم تصورم این است که همه آنها از خانواده خود من هستند اگر روزی متوجه شوم همکاری، شهید یا بر اثر بیماری کرونا فوت شده بسیار متاثر می‌شوم ما همگی لباس مسئولیت و خدمتگزاری به تن داریم و خدا را شاکریم که به مردم عزیز میهن اسلامی خدمت می‌کنیم.
تسنیم

۱۳۹۹/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: