نسخه چاپی

آذری: كسی از اوت دستی نمی‌ترسد/كسانی كه پای ثابت تبانی هستند در پیشرفت ما خلل ایجاد نكنند

عکس خبري -آذري: کسي از اوت دستي نمي‌ترسد/کساني که پاي ثابت تباني هستند در پيشرفت ما خلل ايجاد نکنند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: آقایانی كه پای ثابت تبانی‌های فوتبال بوده‌اند نمی‌توانند در جریان پیشرفت فولاد خللی ایجاد كنند.

به گزارش نما، سعید آذری در مورد زیاد کردن عرض زمین ورزشگاه شهدای فولاد پیش از شروع بازی مقابل پیکان که واکنش‌های منفی مهدی تارتار سرمربی و اکبر محمدی مدیرعامل باشگاه تیم تهرانی را در پی داشت به طوریکه از این کار به عنوان ننگ فوتبال نام برده شد، اظهار داشت: عرض زمین طبق قوانین فیفا می‌تواند بین 68 تا 75 متر باشد، اگر بخواهید ابعاد زمین را بین این دو عدد جابه‌جا کنید باید با سازمان برگزار کننده مکاتبه شود. ابعاد 75 متری چمن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما با توجه به بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا جلسه‌ای برگزار کردیم و گفتیم اگر قرار است در اهواز بازی کنیم ترجیح می‌دهیم با عرض 75 متری که در قوانین بین‌المللی هم وجود دارد بازی کنیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: پیشنهاد ما این بود که در دو بازی تدارکاتی از عرض 75 متری استفاده کنیم. من در روز مسابقه در جلسه بودم، وقتی از جلسه خارج شدم گفتند عرض زمین را افزایش دادند و در واقع در جریان نبودم. با شمس ناظر بازی و سهیل مهدی صحبت کردم گفتند باید 3 روز قبل به ما اعلام می‌کردید که ما هم به تیم میهمان اعلام کنیم.

وی افزود: اشتباهی است که انجام شده و باید تبعاتش را بپذیریم. من بلافاصله قبل از بازی هم از اعضای باشگاه پیکان عذرخواهی کردم. باید اشتباهاتمان را بپذیریم اما در این میان عده‌ای قدیس پیدا شدند که سوابقشان در فوتبال به خصوص فوتبال خوزستان پیدا است. آقایانی که خودشان را می‌کشتند و می‌گفتند این اتفاق ننگ فوتبال ما است، در بازی دیهیم و نیروی اهواز خودشان زمین هایشان را کوچک می‌کردند زمین را کوچک می‌کردند. من از آن روز در مورد این افراد صحبت نکردم و الان هم اسم نمی‌آورم. ولی نباید خودمان را قدیس کنیم.

آذری تصریح کرد: اشتباهمان این بود که با سازمان لیگ مکاتبه نکردیم و مجوز لازم را نگرفتیم اما نماینده سازمان لیگ باید یک روز قبل از مسابقه در محل حاضر می‌شد. آقای شمس 2 ساعت پیش از مسابقه حاضر بود و طبق دستوری که داد ابعاد زمین را سر جای خودش برگرداندیم اما طبق قوانین او باید یک روز قبل زمین را تحویل بگیرد و در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم همینطور است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در گفت‌وگو با برنامه آفساید در خصوص اینکه گفته می‌شود این کار شیطنت بوده تا پیکان نتواند از پرتاب اوت استفاده کند، اظهارداشت: من مهدی تارتار را دوست دارم، او فرد زحمتکشی است، اکبر محمدی را هم می‌شناسم، مربی من بوده و به رفتار هم آشنا هستیم اما مگر پیکان مقابل مس رفسنجان که باخت از اوت دستی استفاده نکرد؟ مگر مقابل سپاهان نباختند؟ کسی از اوت دستی نمی‌ترسد اما اشتباه کردیم و نمی‌توانیم توجیح کنیم. صددرصد اشتباه کردیم و نباید قبل از گرفتن مجوز لازم این کار را می‌کردیم.

آذری افزود: اما کسانی که تیم‌های لیگ برتری خوزستان را مانند آسانسور سقوط می‌دهند، در زد و بندهای آنچنانی رای به محرومیتشان داده شد و پای ثابت تبانی‌های فوتبال بوده‌اند فرصت طلبانی هستند که منتظرند در بزنگاه‌ها بیرون بزنند. آنها نمی‌توانند در جریان پیشرفت فولاد خللی ایجاد کنند. ما آدم‌های مقاومی هستیم و کارمان را هم بلدیم اما آنقدر شهامت داریم که اگر اشتباهی کردیم عذرخواهی کنیم.

۱۳۹۹/۱۱/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: