نسخه چاپی

چتر امنیتی آمریكا برای احیای داعش در عراق و سوریه

عکس خبري -چتر امنيتي آمريکا براي احياي داعش در عراق و سوريه

فعالیت های جسته و گریخته مجدد بقایای گروه تروریستی داعش در بخش هایی از عراق و سوریه، از پروژه بازسازی آنها تحت حمایت آمریكا پرده برمی‎دارد.


به گزارش نما، کارشناسان نظامی بر این باورند که آمریکا، فضای امنی را برای گروه تروریستی داعش ایجاد کرده است.

به گزارش «vistabuzz»، ناظران بین المللی و کارشناسان نظامی بر این باورند آمریکا فضای زیست زیرزمینی را برای داعش فراهم کرد تا بتواند خود را بازسازی کرده و حملات خود علیه ارتش سوریه و عراق را مجددا از سر بگیرد.

به گفته کارشناسان نظامی، ارتش سوریه در مواردی حتی مجاز به تعقیب تروریست‌های داعش در برخی مناطق نیست.

این کارشناسان تاکید کردند که پروژه سرمایه گذاری بر داعش، پروژه‌ای آمریکایی است که گسترش می‌یابد.

روند توسعه داعش توسط دولت آمریکا، براساس برنامه اسرائیلی است که بر مبنای احیای داعش و گروه‌های متحدش به منظور رقم زدن جنگی فرسایشی در منطقه قرار دارد.

از سوی دیگر کارشناسان نظامی تایید می‌کنند که داعش پس از شکست خوردن از ارتش سوریه و عقب نشینی از مناطق اشغالی، به مرز سوریه و عراق فرار کرده و به نیروهای آمریکایی و جدایی طلب تسلیم شدند.

آمریکا نیز آنها را به سه دسته تقسیم و منتقل کرد؛ یک گروه از این تروریست‌ها به اردوگاه «الحول» منتقل شدند که تحت کنترل مستقیم جدایی طلبان استان «الحسکه» قرار دارد.

دسته دوم به پایگاه منطقه «التنف» تحت کنترل آمریکا منتقل شدند و دسته سوم در «وادی العزیز» در غرب استان «حماه» و جدا کننده «حلب» و «ادلب» اسکان داده شدند.

براساس گزارش کارشناسان نظامی، گروه تروریستی داعش تحت حمایت آمریکا توانست در ۲ سال گذشته به طور کامل خود را بازسازی کند البته روش آنها در اشغال سرزمین و اعلام باصطلاح خلافت تغییر کرده است.

آنها اکنون براساس دکترین جنگ، همانطور که در ماه‌های گذشته در مناطقی از عراق و سوریه رقم خورده، عمل می‌کنند.

در واقع تروریست‌های داعش به گروه‌های جنگی تبدیل شده اند که تحت حمایت نظامیان آمریکایی و نیروهای جدایی طلب، ترددی ایمن در مناطق بین سوریه و عراق دارند تا واشنگتن بتواند اهداف سیاسی خود را محقق کند.

از این منظر تنها مانع واقعی احیا و فعالیت مجدد داعش از نظر آمریکا، نیروهای حشدالشعبی است.

این امر را می‌توان در حملات داعش به مناطقی که حشدالشعبی، در آن توانایی نظامی و لجستیک خود را تقویت کرده، مشاهده کرد.

کارشناسان نظامی می‌گویند که همگان از تامین مالی داعش توسط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مطلع هستند.

این کشورها علاوه بر تامین تسلیحاتی این گروه تروریستی با تسلیحات آمریکایی، ورود آنها را به سرزمین‌های سوریه و عراق تسهیل می‌کنند.

به گفته این کارشناسان، داعش ابزاری است که در اختیار محافل صهیونیستی آمریکا قرار دارد تا ثبات امنیتی عراق و سوریه پس از پیروزی بر تروریست‌ها را تضعیف کند و آنها مجددا داعش را احیا می‌کنند تا شهرها را نابود کنند.
منبع: میزان

۱۳۹۹/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: