نسخه چاپی

رشد ۳۸.۶ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در ۱۰ ماهه ۹۹

عکس خبري -رشد ??.? درصدي صدور جواز تاسيس صنعتي در ?? ماهه ??

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاكی از صدور ۳۱ هزار و ۹۴۰ فقره جواز تاسیس صنعتی از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه و رشد ۳۸.۶ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

به گزارش نما ،برپایه داده های وزارتخانه یاد شده، میزان سرمایه‌گذاری در قالب مجوزهای صنعتی ۵۱۴ هزار و ۸۴ میلیارد تومان و اشتغال حاصل از این مجوزها ۷۱۶ هزار و ۳۰۳ نفر پیش‌بینی شده که به ترتیب در مقایسه با ۱۰ ماهه پارسال رشد ۶۰.۸ درصدی و افزایش ۳۷.۶ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، تا پایان دی‌ماه امسال پنج هزار و ۷۸۷ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای در بخش صنعت صادر شد که حاکی از رشد ۷.۸ درصدی است.

پیش‌بینی شده از محل این پروانه‌های بهره‌برداری که با سرمایه‌گذاری ۱۷۳ هزار و ۹۰۹ میلیارد تومانی ایجاد شده، ۱۰۹ هزار و ۷۰۶ نفر اشتغال‌زایی شود.

سرمایه‌گذاری انجام شده و اشتغال این پروانه‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد ۲۹۹ درصدی و افزایش ۲۸ درصدی نشان می‌دهد.

رشد سرمایه‌گذاری در مدت یاد شده به دلیل صدور پروانه‌های بهره برداری «شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس» با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۵۸.۳ هزار میلیارد ریالی، «شرکت کود شیمیایی اوره لردگان» با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۴۸.۴ هزار میلیارد ریالی و «پالایش نفت امام خمینی‌(ره) شازند» با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۴۲.۶ هزار میلیارد ریالی و «مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب» با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۳۶.۲ هزار میلیارد ریالی است.
ایرنا

۱۳۹۹/۱۱/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: