نسخه چاپی

حجت الاسلام سید رضا اكرمی در گفتگو با نما:

دلخوشی به آمریكا فایده‌ای ندارد / بی اعتمادی میان ما غوغا می‌كند

دلخوشي به آمريکا فايده‌اي ندارد / بي اعتمادي ميان ما غوغا مي‌کند

عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز درباره سخنرانی اخیر«بایدن» و تمایل او برای مذاكره مجدد باایران در قالب گروه 1+5، تصریح كرد: استراتژی كلی آمریكا سلطه است و نسبت به بسیاری از كشورها چنین نگاهی دارد از این رو دلخوشی به آمریكا فایده‌ای ندارد. ما باید به داخل كشور توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار نما، درخصوص تلاش دولت برای مشخص شدن لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: پیرامون لویح FATF  باید توجه کرد که اولا، ما مرکز قانون گذاری داریم.

وی با بیان اینکه مرکز قانون گذاری، مجلس شوری اسلامی و بعد شورای نگهبان است، به جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نیز اشاره کرد و افزود: اگر اختلافی میان این دو باشد باید به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شود و در آنجا تصمیم گیری شود و مقرر شد این نهاد[مجمع تشخیص] در این باره تصمیم بگیرد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال چرا علی رغم بدعهدی غربی ها، دولتمردان تمایل دارند تکلیف لوایح FATF هرچه سریع تر مشخص شود و آیا این نوع نگاه بی توجهی به داخل نیست؟،اظهار داشت : برای پاسخ به ین سوال باید به این نکته اذعان داشت که ما باید مسائل مملکت را تفکیک کنیم.

اکرمی تاکید کرد: یک مساله مربوط به خارج از کشوراست،که در این راستا می توان به «برجام»،«پالرمو» و امثال آن اشاره کرد که نهادهای مسئول پیرامون آن تصمیم گیری می کنند؛آن چه مربوط به خارج است باید طبق قانون عمل شود. 

وی با اشاره به اینکه یکسری مسائل هم مربوط به داخل کشور است،اظهار داشت: هر با وجدانی می داند که طبق رهنمود قرآن کریم باید به داخل کشور بها داده شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید با تغییر نگاه دولت از خارج به داخل کشور، مشکلات و معضلات اقتصادی حل خواهد شد؟،گفت: ظرفیت‌های کشور ما بسیار زیاد است. ما باید به داخل کشور خود برسیم.

اکرمی با بیان اینکه ما نقدینگی فراوان داریم اما هنر و ابزار استفاده از این نقدینگی را نداریم،تاکید کرد: ما باید به هم اعتماد کنیم و احترام بگذاریم. بی اعتمادی میان ما غوغا می‌کند. در بحث اقتصادی باید صرفه جویی کنیم، مصرف ما در دنیا بالا است.

وی با بیان اینکه میان مخالف و موافق باید میزگردی گذاشته شود که نظرات خود را در میان مردم بیان کنند تا مشخص شود چه کسی درست می‌گوید،اظهار داشت: من میان دولت و ملت تفکیک قائل نیستم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: همه ما اعضای یک خانواده هستیم و باید براساس قانون، اخلاق، انصاف و تعاون عمل کنیم تا ان شاءالله مشکلات کاهش پیدا کند و برطرف شود. 

اکرمی همچنین درباره سخنرانی اخیر«بایدن» و تمایل او برای مذاکره مجدد باایران در قالب گروه 1+5، تصریح  کرد: استراتژی کلی آمریکا سلطه است و نسبت به بسیاری از کشورها چنین نگاهی دارد از این رو دلخوشی به آمریکا فایده‌ای ندارد. ما باید به داخل کشور توجه داشته باشیم.

۱۳۹۹/۱۲/۹


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...