نسخه چاپی

سیر تا پیاز اولین مرحله تست انسانی واكسن كوو ایران بركت/ آغاز فاز دوم تست انسانی به زودی

عکس خبري -سير تا پياز اولين مرحله تست انساني واكسن كوو ايران بركت/ آغاز فاز دوم تست انساني به زودي

مسؤول مطالعات كارآزمایی بالینی واكسن كوو ایران گفت: استانداردهای بین‌المللی در تهیه واكسن كرونای كووایران بسیار رعایت شده و فكر نمی‌كنم كمتر واكسنی این طور اصول لازم را رعایت كند.


به گزارش نما، مینو محرز، استاد بیماری‌های عفونی و مسؤول مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن "کوو ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «واکسن کرونای در حال ساخت در بنیاد برکت از نظر کیفی بین واکسن‌های دنیا در چه سطحی قرار دارد؟»، بیان داشت:واکسن انواع مختلفی دارد، اما واکسن کووایران از نظر استانداردهای بین‌المللی و کنترل کیفیت به عنوان فردی که یک شخصیت علمی هستم می‌توانم به مردم می‌گویم با خیال راحت از این واکسن استفاده کنند.

وی یادآور شد: استانداردهای بین‌المللی در تهیه این واکسن بسیار رعایت شده و پروتکل‌های مربوطه به شدت رعایت می‌شود؛بنده فکر نمی‌کنم کمتر واکسنی این طور اصول را رعایت کند.

این استاد بیماری‌های عفونی در پاسخ به این پرسش که «کرونا در حال حاضر به چه میزان کودکان و نوجوانان را گرفتار می‌کند؟»،گفت:کرونای انگلیسی کودکان و جوانان را بیشتر گرفتار می‌کند اما آنچه مقالات جدید می‌نویسند قدرت بیماری زایی ویروس نیز زیاد تر شده است.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۱۲/۱۱


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...