نسخه چاپی

مقتدایی در گفتگو با نما:

مشكلات معیشتی نتیجه كم كاری و ناتوانی دولت است

عکس خبري -مشكلات معيشتي نتيجه كم كاري  و ناتواني دولت است

نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وقتی تدبیری وجود نداشته باشد و كشور درگیر تأمین روغن خوراكی برای مردم، مرغ، پنیر، پوشك بچه و ... باشد، طبیعی است كه این مجموعه، قوی و با برنامه نیست و همه اقشار مختلف متوجه كم كاری از سوی دولت خواهند شد.

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار نما، در رابطه با رضایت رهبر معظم انقلاب از مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که هدف یک مجموعه فعالیت و تلاش در حیطه ها و ساحت های مختلف باشد، این رفتار و کوشش به مرور خودش را نشان می‌دهد. هدف مجلس شورای اسلامی به عنوان یک مجموعه؛ حل مسائل جاری جامعه و کاهش مشکلات مردم است و می کوشد که برنامه ریزی درستی برای آینده کشور داشته باشد؛ از این رو این نکته در جای‌جای حرکت نمایندگان، کلیت مجلس، کمیسیون ها، فراکسیون ها و بخش های مختلف اعم از بخش هایی که در عرصه نظارت یا در حوزه تقنین‌گذاری فعالیت دارند، مشخص و نمایان است.

او با بیان اینکه اگر سایر بخش های نظارتی و اجرایی همانند خانه ملت عمل کنند، قطعاً مسائل و مشکلات کشور حل می‌شود، اظهار کرد: اگر دولت در حالت عادی به فکر تأمین معیشت مردم بود و از قبل برای آن راه حل و برنامه دقیق و مناسبی ارائه می داد امروز وضعیت اقتصادی مردم این‌چنین نبود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در این رابطه افزود: دولت باید از قبل برای تأمین مرغ مورد نیاز مردم، قطعی های مکرر برق، تأمین نیازکشور به آب شُرب و کشاورزی برنامه و راهکارهایی در اختیار داشت تا پاسخگوی نیاز تمامی اقشار و گروه های مختلف مانند کشاورزان، کارگران، بازنشستگان و فرهنگیان می بود.

مقتدایی معتقد است؛ اگر دولت به وظایف اجرایی و نظارتی خود به خوبی عمل می کرد امروز به عنوان هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا، موانع و مشکلات را به سرعت از پیش رو بر می‌داشتیم، اما متأسفانه وقتی چنین تدابیری وجود نداشته باشد و کشور درگیر تأمین روغن خوراکی برای مردم، مرغ، پنیر، پوشک بچه و ... باشد، طبیعی است که این مجموعه، قوی و با برنامه نیست و همه اقشار مختلف متوجه کم کاری از سوی دولت خواهند شد.

او با اشاره به این مطلب که تمام تلاش مجلس یازدهم بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم استوار است، گفت: می‌توان گفت که مجلس در سال اول فعالیت خود به همه نشان داده قصد دارد کار کند و همین امر است که خرسندی مقام معظم رهبری را به همراه داشته است؛ زیرا ایشان همواره گزارش های مختلف را که در اختیارشان قرار می گیرد، دنبال می کنند و نسبت به موضوعات کشور اشراف کامل دارند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دستورکارهای مجلس یازدهم در دومین سال شروع فعالیت خود عنوان کرد: مجلس یازدهم در سال دوم فعالیتش که از هفته آینده آغاز می‌شود، بنا دارد تا بالاترین حد فعالیت ها را از خود نشان دهد و در جلسه غیرعلنی هفته گذشته، هم‌عهد شده ایم در سال دوم، فعالیت های خود را در جهت حل مشکلات کشور ارتقا دهیم.

۱۴۰۰/۳/۱۲


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: