نسخه چاپی

از جنگ ۶ روزه تا نبرد ۶ ساعته

عکس خبري -از جنگ ? روزه تا نبرد ? ساعته

پخش تصاویر ایستادگی سلحشورانه نیروی دریایی سپاه پاسداران مقابل ناو جنگی آمریكایی و جلوگیری از دزدی دریایی، موجی از غرور و شعف ملی را در روزهای گذشته با خود به همراه داشته است.


به گزارش نما، محمد سلحشور طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت: پخش تصاویر ایستادگی سلحشورانه نیروی دریایی سپاه پاسداران مقابل ناو جنگی آمریکایی و جلوگیری از دزدی دریایی، موجی از غرور و شعف ملی را در روزهای گذشته با خود به همراه داشته است؛ مساله‌ای که با تمام ابعاد بزرگش یک استثنای تاریخی برای جمهوری اسلامی به شمار نمی‌آید و رد آن را می‌توان در اقتدار نیروهای مسلح کشورمان در برابر تجاوز نیروی دریایی آمریکا و هدف قرار دادن پهپاد پیشرفته «گلوبال هاوک» در سال‌های گذشته نیز مشاهده کرد.

اقتدار نهادینه‌شده در تک‌تک تصاویر ثبت‌شده از نیروهای نظامی ایران حالا فراتر از تقویت توان بازدارندگی تبدیل به یک سرمایه معنوی، هویتی و تاریخی برای ایرانیان شده است. تثبیت الگوی مقاومت در سایه تفکر انقلابی حضرت امام خمینی(ره) و رهبر حکیم انقلاب در سال‌های گذشته عملا باعث شده مردم دیگر کشورها نیز با مقایسه استقلال و اقتدار ملی دیگر کشورها با جمهوری اسلامی ایران پی به نمودهای عینی مقاومت ببرند.

اگر تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مهم‌ترین مصداق مقاومت کشورهای منطقه، مبارزه جنبش‌های عربی منطقه با اشغالگران قدس در جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ و شکست از رژیم نامشروع صهیونیستی و هموار شدن خط سازش در میان کشورهای عربی بود، اکنون در پنجمین دهه انقلاب اسلامی، ایران مقتدر و انقلابی در نقطه‌ای قرار گرفته که فاصله‌ای بسان سال نوری با تجربه زیسته کشورهای دیگر دارد. نبرد ۶ ساعته میان نیروی دریایی سپاه پاسداران با ناو جنگی آمریکایی در حالی بدون شلیک حتی یک گلوله به نفع ایران به پایان رسید که روزگاری اجتماع تمام نظام‌های عربی مقابل اشغالگران با شکست مفتضحانه و شکسته شدن غرور مردم منطقه در مدتی کوتاه به پایان می‌رسید

این اندوخته مقتدرانه جمهوری اسلامی -که نمودهای آن را می‌توان در دیگر گروه‌های فعال مقاومت در منطقه نیز مشاهده کرد- دقیقا همان سرمایه معنوی، هویتی و تاریخی‌ای است که می‌تواند به تثبیت و تقویت جایگاه کشورمان در مناسبات منطقه‌ای و جهانی ختم شود.

سیمای حقیقی ایران انقلابی که متکی به باورهای الهی و بسیج مردمی می‌تواند بدون هیچ واهمه‌ای در برابر مجهزترین ارتش دنیا ایستادگی کند و قیاس آن با نظام‌های ذلیلی که در سال‌های گذشته تن به سازش با اشغالگران قدس داده‌اند، مقابل دیدگان مردم منطقه قرار دارد و قضاوت می‌شود و بزودی نتایج آن نیز در خروش مقتدرانه دیگر گروه‌های مقاومت در برابر فتنه‌انگیزی‌های صهیونیست‌ها عیان خواهد شد.

۱۴۰۰/۸/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: