نسخه چاپی

روایت نویسنده كتاب مدرسه درس‌آموز حاج قاسم از توصیه های شهید سلیمانی به نوجوانان:

سحر را دریاب

عکس خبري -سحر را درياب

شهید سپهبد قاسم سلیمانی دریكی از دست‌نوشته‌های خود خطاب به برادرزاده‌اش می‌نویسد: مهدی جان! تمام كسانی كه به كمالی رسیدند خصوصاً كمالات معنوی كه خود منشأ و پایۀ دنیوی هم می‌تواند باشد، منشأ همۀ آن‌ها سحر است. سحر را دریاب، نماز شب در سن شما تأثیری شگرف دارد اگرچند بار آن را با رغبت تجربه كردی، لذّت آن موجب می‌شود به آن تمسك یابی

محمد جان‌نثار خالق آثاری همچون مدرسه درس‌آموز حاج قاسم است او در خصوص مضمون این اثر خود گفت: کتاب مدرسه درس‌آموز حاج قاسم به تبیین مکتب حاج قاسم برای نوجوانان و دانش‌آموزان می‌پردازد، در دنیایی که هرکس به طریقی به دنبال آن است تا ذهن‌ها و دل‌ها را به سمت‌وسوی خود بکشد و نقش و نگاری را بر روی آن حکاکی یا نقاشی کند چه زیباست که انسان نام یک شهید یا عکس آن را بر لوح دلش حکاکی کند تا از او الگو بگیرد و بداند چه کسانی رفتند و جانشان را در طَبق اخلاص گذاشتند تا ما در کمال امنیت و آسایش و آرامش درس بخوانیم و به مدارج عالی علمی و شغلی برسیم آن‌هم با چاشنی ایمان و تقوا.

جان‌نثار الگو یابی برای قشر نوجوان را عاملی مهم در موفقیت‌های فردی و اجتماعی آنان دانست و ابراز کرد: برای موفقیت در مراحل مختلف زندگی به‌خصوص دوران نوجوانی و جوانی که انسان سرشار از انرژی، شور، نشاط و هیجان است، کتاب مدرسه درس‌آموز حاج قاسم مسیر الگوبرداری درست را نشان می‌دهد، این‌که نوجوانان و جوانان هیجان‌ها را مدیریت کنند تا بتوانند فردی مفید برای جامعه و کشور خود باشند.

وی با اشاره به بخش‌هایی از حیات حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حاج قاسم همان جوانی است که در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس حضور و فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله کرمان را به عهده داشت و در زمان حمله داعش با هدف نفوذ به داخل ایران با همان شور و شعور دوران نوجوانی و جوانی در این عرصه نیز نقش‌آفرینی کرد که رفتار و منش او در این راه و در طول زندگانی‌اش می‌تواند برای همگان به‌خصوص دانش‌آموزان به‌عنوان آینده داران و آینده‌سازان انقلاب اسلامی، الگو باشد.

این نویسنده حوزه ادبیات پایداری با بیان یکی از مهم‌ترین توصیه‌های حاج قاسم سلیمانی جوانان خاطرنشان کرد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی دریکی از دست‌نوشته‌های خود خطاب به برادرزاده‌اش می‌نویسد: مهدی جان! تمام کسانی که به کمالی رسیدند خصوصاً کمالات معنوی که خود منشأ و پایۀ دنیوی هم می‌تواند باشد، منشأ همۀ آن‌ها سحر است. سحر را دریاب، نماز شب در سن شما تأثیری شگرف دارد اگرچند بار آن را با رغبت تجربه کردی، لذّت آن موجب می‌شود به آن تمسک یابی. زیربنای تمام بدی‌ها و زشتی‌ها دروغ است. احترام و خضوع در مقابل بزرگ‌تر‌ها خصوصاً پدر و مادر؛ به خودت عادت بده بدون شرم دست پدر و مادرت را ببوسی، هم آن‌ها را شاد می‌کنی و هم اثر وضعی بر خودت دارد. این جملات یکی از ارزنده‌ترین جملاتی است که سبک زندگی این شهید بزرگوار را نشان داده و درعین‌حال پیام قابل‌توجه را به مخاطب ارائه می‌کند

۱۴۰۰/۱۰/۲۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...