نسخه چاپی

نگاهی به سوابق علی عسكری، مدیرعامل جدید گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

عکس خبري -نگاهي به سوابق علي عسکري، مديرعامل جديد گروه صنايع پتروشيمي خليج فارس

روز گذشته با تصویب هیات مدیره شركت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دكتر عبدالعلی علی عسكری به عنوان مدیرعامل جدید این گروه انتخاب شد.

به گزارش نما علی عسکری دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه امیرکبیر، کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع با گرایش سیستم و بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت است.

در سوابق کاری علی عسکری علاوه بر حضور در سازمان صدا و سیما در قامت ریاست بزرگترین سازمان رسانه ای کشور، فعالیت در سطوح مدیریتی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه تحقیق و راه‌اندازی خطوط تولید نیازهای دفاعی و موشکی در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت گروه صنایع تسلیحات دریایی، صنایع خودکفایی ناحیه تهران، مدیر مجتمع صنعتی شهید حسن باقری به چشم می‌خورد.

وی همچنین معاون سیاحتی و زیارتی وزیر ارشاد(۱۳۷۱)، مشاور رئیس جمهور (۱۳۷۳)، رییس سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی(۱۳۷۶) و مشاور رئیس قوه قضائیه بوده است.

از اقدامات شناخته شده علی عسکری در حوزه اقتصادی و صنعتی می‌توان به پایه‌گذاری فروشگاه‌های رفاه در کشور در اوایل دهه هفتاد و همچنین مدیر عاملی بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (۱۳۷۶) و نیز توسعه زیرساخت های فنی صداوسیما، راه اندازی تلویزیون دیجیتال و شبکه های اچ دی در زمان تصدی معاونت توسعه و فناوری رسانه در صداوسیما اشاره کرد.

۱۴۰۰/۱۰/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...