نسخه چاپی

سریع ترین ابررایانه جهان ساخته شد!

عکس خبري -سريع ترين ابررايانه جهان ساخته شد!

شركت متا (فیسبوك) اعلام كرد كه تیم تحقیقاتی آنها، ابررایانه‌ای با هوش مصنوعی جدیدی ساخته‌اند كه فكر می‌كنند در اواسط سال ۲۰۲۲ سریع‌ترین در جهان خواهد بود.

به گزارش نما، متا در یک پست وبلاگی گفت که SuperCluster جدید تحقیقاتی با هوش مصنوعی (RSC)، به شرکت کمک می‌کند تا مدل‌های هوش مصنوعی بهتری بسازد که می‌توانند از تریلیون‌ها مثال بیاموزند، در صدها زبان کار کنند و متن، تصاویر و ویدیو را با هم تجزیه و تحلیل کنند تا مشخص شود آیا محتوای زیان‌آور وجود دارد یا خیر.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، این شرکت در این پست وبلاگی نوشت: «این تحقیق نه تنها به حفظ امنیت مردم در خدمات امروزی کمک می‌کند، بلکه در آینده نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود، زیرا ما برای متاورس آن را می‌سازیم.»

این شرکت رسانه‌های اجتماعی در ماه اکتبر نام خود را به از فیسبوک به متا تغییر داد تا تمرکزش را بر متاوس نشان دهد؛ فضایی که فکر می‌کند جانشین اینترنت کنونی خواهد بود.
مارک زاکربرگ مدیرعامل متا می‌گوید: «تجاربی که ما برای متاورس ایجاد می‌کنیم، به قدرت محاسباتی عظیمی نیاز دارد (۵ میلیون عملیات/ثانیه!).
متا گفت که معتقد است RSC در حال حاضر یکی از سریع‌ترین ابررایانه‌های هوش مصنوعی است. یکی از سخنگویان متا گفت که این شرکت با تیم‌های مختلفی برای ساخت این ابررایانه شریک شده است.
منبع: همشهری آنلاین

۱۴۰۰/۱۱/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...