نسخه چاپی

احتمال شلیك موشك‌های كروز از خاك كره شمالی

عکس خبري -احتمال شليک موشک‌هاي کروز از خاک کره شمالي

كره شمالی بار دیگر در راستای نمایش توانمندی‌های نظامی خود اقدام به آزمایش یك موشك جدید كرده است.

به گزارش نما، درحالیکه پس از کنار رفتن ترامپ از قدرت و حضور جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا طبق پیش بینی‌ها هر روز از احتمال مذاکره میان کره شمالی و غرب کاسته می‌شود، در هفته‌های اخیر دولت کره شمالی بدون توجه به احتمال شکل گیری مذاکرات بی وقفه درحال به نمایش گذاشتن توانمندی‌های موشکی خود است.

هرچند مقامات دولت دموکرات آمریکا از آمادگی خود برای انجام مذاکرات خبر می‌دهند اما در عمل بدون هیچ انگیزه مشخصی برای آغاز گفتگوها تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی را تشدید می‌کند. پیونگ یانگ نیز با علم به این موضوع و باوجود تلاش‌های همسایه جنوبی برای ازسرگیری گفتگوها به منظور کاهش تنش در شبه جزیره به آزمایشات موشکی خود ادامه می‌دهد؛ موشک‌هایی که هر ماه با افزایش برد خود به خاک آمریکا نزدیک می‌شوند.

رویترز در خبری گزارش داد که به نظر می‌رسد کره شمالی امروز (سه شنبه) دو موشک کروز به سمت دریا شلیک کرده باشد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی درحالی این خبر را چندین روز پس از آزمایش‌های بالستیک همسایه شمالی خود منتشر کرده که درحال ارزیابی نوع موشک شلیک شده امروز است.

این پنجمین آزمایش موشکی کره شمالی در یک ماه اخیر است و باتوجه به تاکید رئیس این کشور برای ادامه تلاش در مسیر تقویت قابلیت‌های موشکی این کشور، همسایه‌های پیونگ یانگ به شدت نگران وضعیت کنونی شبه جزیره کره هستند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۱۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: