نسخه چاپی

۲ كودك خردسال قربانی آتش چهارشنبه‌ سوری

عکس خبري -? کودک خردسال قرباني آتش چهارشنبه‌ سوري

حوادث دلخراش مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال همچنان ادامه دارد و در تازه‌ ترین حادثه در استان فارس ۲ كودك بر اثر سوختگی جان‌ شان را از دست دادند.

به گزارش نما، روز پنجشنبه در شهرستان خفر واقع در استان فارس، ۳کودک ۴ و ۵ و ۷ساله در نبود والدین‌شان تصمیم به آتش بازی گرفتند. آنها برای این کار روی یک لاستیک مقداری نفت ریختند و آن را آتش زدند که از رویش بپرند، اما یکباره آتش خودشان را هم گرفتار کرد و هر ۳ نفر دچار سوختگی شدیدی شدند.

آنها به بیمارستان منتقل شدند اما به گفته مهرداد شریفی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۲نفر از آنها دچار ۹۰ درصد سوختگی شده بودند که جان خود را از دست دادند. او ادامه داد: کودک ۷ ساله دیگر نیز در این آتش‌بازی دچار ۶۰ درصد سوختگی شده بود که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امیرالمومنین بستری است، اما وضعیت مطلوبی ندارد.

انفجار ترقه در جیب موتورسوار

حادثه دیگری که فیلم مربوط به آن در شبکه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود مربوط به انفجار ترقه در جیب موتورسواری در فسا است.

آنطور که این فیلم نشان می‌دهد در جریان برخورد یک موتورسیکلت با یک خودروی پراید در شهرستان فسا واقع در استان فارس مقداری ترقه که همراه راکب موتورسیکلت بود منفجر شد. محمدحسین یداللهی، مسئول روابط ‌عمومی اورژانس فسا گفت: مرد موتورسوار در حال حمل ترقه‌های دست‌ساز بود که با یک دستگاه خودرو پراید تصادف کرد که بر اثر این برخورد، مواد محترقه منفجر و قسمت‌هایی از بدن موتورسوار دچار سوختگی شد. او ادامه داد: فرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

مصدومیت ۲نوجوان در کازرون

سومین حادثه نیز در استان فارس رخ داد و در جریان آن ۲پسر نوجوان بر اثر انفجار مواد محترقه دچار سوختگی ۶۰ درصدی شدند. این حادثه ظهر روز پنجشنبه درخیابان باغ آسیایی کازرون رخ داد. ۲نوجوان ۱۰ و ۱۶ ساله مشغول ترقه بازی بودند که به‌دلیل انفجار ترقه‌ها دچار سوختگی ۶۰درصدی و آسیب چشمی شدید شدند که پس از انجام اقدامات درمانی توسط اورژانس به بیمارستان ولیعصر کازرون منتقل شدند. به گفته بهمن جمشیدی، رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ کازرون، این دومین حادثه مربوط به انفجار ترقه در این شهرستان در هفته گذشته بود.

حادثه در تهران و گرمی

۳حادثه دلخراش در استان فارس تنها حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری نبود. روز پنجشنبه به‌دنبال انفجار مواد محترقه در منزلی مسکونی در شهرستان گرمی استان اردبیل یک آقا و ۲ خانم دچار سوختگی سطحی در ناحیه صورت و چشم شدند که به بیمارستان ولایت گرمی انتقال یافتند. در تهران نیز انفجار ترقه موجب سوختگی جوانی از ناحیه دست و صورت شد.

این حادثه شامگاه چهارشنبه به اورژانس گزارش شد و بلافاصله تکنیسین‌های اورژانس خود را به محل حادثه رساندند. یحیی صالح طبری، رئیس مرکز اورژانس تهران در این‌باره گفت: حادثه ساعت ۲۱:۴۳ در خیابان ستارخان اتفاق افتاد و در جریان آن جوانی ۲۵ساله به‌دلیل انفجار ترقه از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شد که همکارانم با حضور در محل، وی را مداوا کردند.
منبع: همشهری

۱۴۰۰/۱۲/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...