نسخه چاپی

توافق تركیه و قزاقستان برای «شراكت استراتژیك»

عکس خبري -توافق ترکيه و قزاقستان براي «شراکت استراتژيک»

روسای جمهور تركیه و قزاقستان برای ارتقای روابط دو كشور به سطح استراتژیك توافق كردند.

به گزارش نما، به دنبال سفر «قاسم جومارت توکایف» رئیس‌جمهور قراقستان به آنکارا و دیدار او با همتای ترکیه‌ای، دو کشور بیانیه‌ای مشترک درباره توافق برای ارتقای روابط امضا کردند.

طبق بیانیه مشترک رجب طیب اردوغان و قاسم جومارت توکایف روسای جمهور ترکیه و قزاقستان، روابط دو کشور به سطح «مشارکت استراتژیک» افزایش خواهد یافت. در بخشی از بیانیه آمده است که سفر توکایف به ترکیه، کمک قابل توجهی به تقویت بیشتر مشارکت استراتژیک بین دو کشور کرد.

به گزارش روزنامه ترکیه‌ای «دیلی صاباح»، در بیانیه تصریح شده که دیدار رهبران دو کشور (اردوغان و توکایف) گام مهمی در تقویت روابط ترکیه و قزاقستان در حوزه‌های سیاسی، نظامی، دفاعی، امنیتی، اقتصادی، تجارت، سرمایه گذاری، صنعت، معدن و گردشگری بود.

در این بیانیه ضمن تاکید بر لزوم تقویت همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف، بر ادامه یکپارچگی ترکیه و قزاقستان در بسترهایی از قبیل سازمان همکاری اقتصادی سازمان ملل و «سازمان کشورهای تُرک زبان» تاکید شد.

قاسم جومارت توکایف رئیس‌جمهور قراقستان روز سه شنبه (دیروز) برای اولین بار در مقام رئیس‌جمهور، وارد آنکارا شد و با رجب طیب اردوغان دیدار و گفت‌وگو کرد.
منبع: فارس

۱۴۰۱/۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...