نسخه چاپی

كلاهبرداری با فریب ازدواج در اینستاگرام

عکس خبري -کلاهبرداري با فريب ازدواج در اينستاگرام

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری زنی كه با وعده ازدواج از كاربران شبكه اجتماعی اینستاگرام كلاهبرداری می‌كرد در عملیات مأموران پلیس فتای این فرماندهی خبر داد.

به گزارش نما، سرهنگ غلامرضا براتی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه به صورت غیر مجاز از حساب بانکی وی سرقت شده، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر قرار گرفت.

او می گوید: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با زنی آشنا شده که با وعده ازدواج از او درخواست پول کرد و وی هم مبلغ ۴۲ میلیون ریال به حسابش واریز می‌کند، اما پس از واریز وجه فرد مذکور دیگر پاسخ تماس هایش نداده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: مأموران پلیس فتا با رصد هوشمندانه خود و جستجوهای تخصصی در فضای مجازی سرانجام این زن کلاهبردار را شناسائی و با دستور مرجع قضائی نست به دستگیری وی اقدام کردند.

به گفته سرهنگ براتی، یکی از ترفندهای کلاهبرداری اینترنتی این است که مجرمان، طعمه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی و چت‌روم‌ها شکار می‌کنن و با دادن وعده‌هایی مانند ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید از طعمه‌های خود اخاذی می‌کنند. پس به راحتی به افراد غریبه اعتماد نکرده و در ورود به این فضا بی مهابا عمل نکنید و در گفتگوهای اینترنتی با افرادی که آن‌ها را نمی‌شناسید ارتباط برقرار نکنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۱/۲/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...