نسخه چاپی

گلایه و انتقاد بایدن از زلنسكی

عکس خبري -گلايه و انتقاد بايدن از زلنسکي

جو بایدن می‌گوید ولودیمیر زلنسكی پیش از شروع جنگ «نمی خواست» به هشدارهای آمریكا در مورد احتمال حمله روسیه به اوكراین توجهی كند.

به گزارش نما، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین پیش از حمله روسیه نمی‌خواست هشدارها درباره ابن حمله را جدی بگیرد.

بایدن گفت که بسیاری در آن زمان فکر می‌کردند که ایالات متحده ادعاهای تهاجم روسیه را اغراق آمیز اعلام می‌کند.

اظهارات بایدن در جریان جمع آوری کمک‌های مالی دموکرات‌ها در لس آنجلس بیان شده است و او با انتقاد و گلایه از عدم آمادگی لازم رئیس جمهور اوکراین برای حمله روسیه با وجود هشدارهای مطرح شده، گفت: «شکی درباره آماده سازی روسیه برای حمله نظامی وجود نداشت و زلنسکی نمی‌خواست آن را بشنود.»

همزمان در آخرین تحولات و اظهارنظرهای رئیس جمهور اوکراین، زلنسکی کشورش را پیروز قطعی نبردی دانست که روسیه آغازگر آن بوده است.

ولودیمیر زلنسکی روز شنبه در سخنرانی از یک مکانی نامشخص در پایتخت اوکراین اعلام کرد کی یف در جنگی که روسیه آغاز کرده است قطعاً پیروز خواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین خاطر نشان کرد که کشورش بواسطه جنگ و محاصره از سوی روسیه قادر به تداوم صادرات مواد غذایی ادامه نیست و همین موجب می‌شود جهان با بحران جدی مواد غذایی و قحطی روبرو شود.

به رغم ادعاهای زلنسکی درباره پیروزی اوکرین در جنگ با روسیه، «وادیم اسکیبیتسکی» معاون رئیس اطلاعات نظامی اوکراین روز گذشته گفته بود که کی‌یف در حال شکست در مقابل روسیه در خطوط مقدم است و اکنون برای دور نگه داشتن روسیه تقریباً تنها به سلاح‌های غرب متکی است. وی اظهار داشت: این جنگ اکنون توپخانه‌ای است. خطوط مقدم اکنون جایی است که آینده را تعیین می‌کند و ما از نظر توپخانه‌ای در حال شکست هستیم.
منبع: مهر

۱۴۰۱/۳/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: