نسخه چاپی

روز نقره‌ای تكواندوی ایران در آسیا

عکس خبري -روز نقره‌اي تکواندوي ايران در آسيا

تكواندوكاران ایران در دومین روز رقابت‌های قهرمانی آسیا در كره‌جنوبی به چهار مدال نقره رسیدند.

به گزارش نما، بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور ۳۸۶ تکواندوکار از ۳۴ کشور از روز جمعه آغاز شد و به مدت چهار روز در سالن «هوبان» شهر چانچئون کره‌جنوبی ادامه می‌یابد.

امروز شنبه در ادامه این رقابت‌ها، چهار نماینده ایران روی شیاپچانگ رفته و همگی به مدال نقره رسیدند.

در وزن ۴۹- کیلوگرم بانوان، «مبینا نعمت‌زاده» با سه پیروزی ارزشمند برابر «آدلاید» از تیمورشرقی، «جونگ کلراتا» از تایلند و «بورا کانگ» از کره‌جنوبی به دیدار نهایی رسید اما برابر «گو گیونگ» از چین باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۲- کیلوگرم بانوان، «نسترن ولی‌زاده» ابتدا «باک تای خیم» از ویتنام و سپس «فروزا سادیکوا» از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت به فینال صعود کرد. وی در مبارزه نهایی، مقابل «نام مین سئو» از کره جنوبی شکست خورد و نقره گرفت.

در وزن ۵۸- کیلوگرم مردان، «مهدی حاج‌موسایی» به ترتیب برابر «مارک خلیفه» از لبنان، «هارون خان» از پاکستان و «اسرایلوف» از ازبکستان برنده شد و به فینال رسید اما مقابل «بائه سئو» از کره جنوبی دارنده نشان طلای ۲۰۱۹ جهان نتیجه را از دست داد و نقره‌ای شد.

در وزن ۷۴- کیلوگرم مردان، «میرهاشم حسینی» پس از یک دور استراحت، «سیویانگ» از چین، «یانگ لای» از ویتنام و «هائوهونگ» از تایلند را شکست داد و به مبارزه پایانی رسید. نماینده المپیکی ایران در گام آخر نتیجه را به «جایسانوف» نماینده ازبکستان واگذار کرد و دستش از مدال طلا کوتاه ماند.

روز گذشته نیز تیم ایران به یک مدال طلا و دو برنز رسیده بود. تکواندو با تغییر قانون و با شیوه جدید برگزار می‌شود. در این شیوه، هر مبارزی که در ۲ راند برنده شود پیروز مسابقه خواهد بود.
منبع: ایرنا

۱۴۰۱/۴/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: