نسخه چاپی

مرگ روحانی ارشد حامی اسد و 41 نفر دیگر در انفجار مسجد دمشق

در انفجار تروریستی مسجد الایمان شهر دمشق بیش از 120 تن از نمازگذاران كشته و زخمی شدند.

به گزارش نما به نقل از شبکه تلویزیون سوریه ، وزارت بهداشت سوریه اعلام کرد در این عملیات تروریستی42 نفر کشته و 84 نفر زخمی شدند که علامه البوطی و نوه اش از جمله کشته شدگان این اقدام تروریستی هستند .

بشار اسد رییس جمهور سوریه در پیام تسلیتی برای شهادت علامه البوطی حمله تروریستی به مسجد الایمان شهر دمشق را محکوم کرد و گفت: باید چشم ها بگریند، قلب ها اندوهگین شوند و ما در فراق تو ای شیخ بلاد شام اندوهگین هستیم. با نهایت اندوه و تاثر شهادت علامه دکتر محمد سعید رمضان البوطی این روحانی بزرگ سوریه و جهان اسلام را به ملت سوریه تسلیت می گویم. شهید البوطی به حق صدای حقیقی اسلام بود و در محرابی و منبری به شهادت رسید که در آن دین واقعی اسلام را برای مردم تبیین می کرد. همان طور که ما از نعمت سخنان وی در مسجد اموی محروم شدیم جهان اسلام نیز از نعمت این سخنان محروم شده است.

رئیس جمهور سوریه افزود: شهید البوطی پیام آور اسلام حقیقی و سخنانش مملو از صداقت و ایمان بود که از اسلام ناب منشا گرفته است و تلاش های وی برای مقابله با نیروهای تاریکی و تکفیری تندرو بوده است. کسانی که این روحانی بزرگ را به شهادت رساندند فکر کردند با شهادت وی صدای اسلام و نور ایمان در بلاد شام خاموش خواهد شد ولی چنین رویایی محقق نخواهد شد.

وی تاکید کرد به نمایندگی از ملت سوریه وعده می دهم که خون این شهید و دیگر شهدای ملت سوریه به هدر نرفته است و به تلاش خود برای از بین بردن نیروهای تاریکی ادامه خواهیم داد تا سوریه از شر این نیروهای تروریست پاکسازی شود.

حزب الله لبنان هم ضمن محکوم کردن جنایت ترور علامه البوطی و نمازگزاران مسجد جامع الایمان دمشق تاکید کرد این جنایت هولناک پا را از تمامی مرزهای درنده خویی فراتر گذاشته است.

حزب الله از مردم سوریه خواست تا در صفی واحد در برابر نقشه فتنه گری، تکفیر و ویرانی کشورشان بایستند.

همچنین ابتکار ملی کردهای سوریه عملیات جنایتکارانه و وحشیانه تروریست های سوری در ترور علامه البوطی و نوه وی و نمازگزاران مسجد جامع الایمان دمشق را به شدت محکوم کرد.

۱۳۹۲/۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...