نسخه چاپی

زمان ثبت نام انتخابات میاندوره‌ای مجلس

عکس خبري -زمان ثبت نام انتخابات مياندوره‌اي مجلس

ثبت نام از داوطلبان نمایندگی اولین میاندوره‌ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه دماوند و فیروزكوه،تنكابن، رامسر و عباس آباد، تویسركان و ایلام ، ایوان، شیروان چرداول، مهران و ملكشاهی از روز شنبه مورخ 92.1.17 تا پایان روز جمعه مورخ 92.1.23 جمعاً به مدت 7 روز به عمل خواهد آمد.

به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اطلاعیه شماره 3 ستاد انتخابات کشور در خصوص اعلام زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی اولین میاندوره‌ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه 1- دماوند و فیروزکوه 2- تنکابن، رامسر و عباس آباد 3- تویسرکان 4- ایلام ، ایوان، شیروان چرداول، مهران و ملکشاهی صادر شد.


برابر مفاد این اطلاعیه ثبت نام از داوطلبان نمایندگی در این 4 حوزه انتخابیه از روز شنبه مورخ 17/ 1 / 1392 تا پایان روز جمعه مورخ 23 / 1/ 1392 جمعاً به مدت 7 روز به عمل خواهد آمد.


متن کامل اطلاعیه شماره 3 ستاد انتخابات کشور بدین شرح است :


بسم الله الرحمن الرحیم


اطلاعیه شماره (3)


به آگاهی عموم ملت شریف ایران میرساند ، ثبت نام از داوطلبان نمایندگی اولین میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه: 1- دماوند و فیروزکوه 2- تنکابن، رامسر و عباس آباد 3- تویسرکان 4- ایلام ، ایوان، شیروان چرداول، مهران و ملکشاهی از روز شنبه مورخ 17/ 1/ 1392 تا پایان روز جمعه مورخ 23/ 1/ 1392 جمعاً به مدت 7 روز به عمل خواهد آمد . لذا داوطلبان می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک ذیل به ستاد انتخابات کشور، فرمانداریهای مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.


مدارک الزامی جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی:


1- اصل کارت ملی و سه نسخه تصویر آن.


2- اصل شناسنامه عکسدار و سه نسخه تصویر کلیه صفحات آن .


3- ده قطعه عکس جدید 4 × 3 (ترجیحا با زمینه روشن) .


4- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک معادل که معتبر باشد .


5- اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی .


6- اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی .


شایان ذکر است، به استناد ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند :


1- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران .


2- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .


3- ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه .


4- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن .


5- نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه .


6- سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی ، شنوایی و گویایی .


7- حداقل سن سی سال تمام و حداکثر هفتاد و پنج سال تمام .


تبصره 1- داوطلبان نمایندگی اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام ، مذکور در بند (1) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند .


تبصره 3 هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود.


بر اساس قانون تفسیر ماده (28) که در تاریخ 12 /5/ 1390 به تایید شورای محترم نگهبان رسیده، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی مدرکی است که واجد ارزش استخدامی باشد.


در ضمن به استناد تبصره 2 ماده 9 قانون یاد شده هیچ یک از داوطلبان نمایندگی نمی توانند در بیش از یک حوزه انتخابیه خود را نامزد نمایند . در غیر اینصورت نامزدی آنان کلاً باطل و از شرکت در انتخابات آن دوره مجلس محروم می گردند.


همچنین به استناد ماده 46 قانون مذکور هر یک از داوطلبان نمایندگی مجلس می توانند شخصاً و به صورت کتبی انصراف خود را به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور اعلام نمایند و عدول از انصراف نیز پذیرفته نمی شود.

۱۳۹۲/۱/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...