نسخه چاپی

یارانه نقدی 120 هزار تومان می‌شود؟

با واریز این مرحله و با در نظر گرفتن یارانه 28 هزار تومانی نان، همچنین كمك جبرانی 85 هزار تومانی دولت، هر ایرانی تاكنون حدود یك میلیون و 300 هزار تومان یارانه نقدی دریافت كرده است.

به گزارش نمابه نقل از ایسنا، یارانه نقدی فروردین ماه شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز و از بامداد روز چهارشنبه قابل برداشت شد.

با واریز این مرحله و با در نظر گرفتن یارانه 28 هزار تومانی نان، همچنین کمک جبرانی 85 هزار تومانی دولت، هر ایرانی تاکنون حدود یک میلیون و 300 هزار تومان یارانه نقدی دریافت کرده است.

اکنون 74 میلیون و 500 هزار ایرانی یارانه نقدی ماهانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت می‌کنند و مبلغ این یارانه تا اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها تغییر نمی‌کند.

از ابتدای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها تا پایان سال گذشته، دولت بیش از 93 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت کرده است، این در حالی است که رقم در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی در سال‌جاری رقمی معادل 90 هزار میلیارد تومان است.

در لایحه بودجه سال 92 کل کشور آمده است که از یک میلیون و 200 هزار میلیارد ریال مربوط به این قانون، مبلغ 900 هزار میلیارد ریال به منظور اجرای ماده 7 قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها که به پرداخت یارانه در قالب‌های نقدی و غیرنقدی اختصاص دارد و همچنین برای اجرای نظام جامع تامین اجتماعی هزینه شود. دولت درصورت تصویب این مبلغ در قالب قانون بودجه امسال و نیز اجرای فاز دوم هدفمندی و نیز با کسر رقمی معادل 10 هزار میلیارد تومان (10 هزار و 169 میلیارد و 250 میلیون) که صرف یارانه نقدی 3 ماهه اول می‌شود، می‌تواند یارانه نقدی را برای 9 ماهه بعد به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

بر این اساس اگر به کل ایرانی‌ها که یارانه نقدی فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را دریافت می‌کنند در سال‌جاری یارانه داده شود، با کسر مبلغ مربوط به یارانه نقدی 3 ماهه اول سال 92، رقم یارانه نقدی در ماه‌های باقی مانده سال با افزایش حدود 73 هزار تومانی برای هر فرد به حدود 120 هزار تومان می‌رسد.

۱۳۹۲/۱/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...