نسخه چاپی

جشنواره‌ای كه بدون بسم‌الله اجرا شد

قائم مقام اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از آغاز اجرای جشنواره ادبیات داستانی وارنیك بدون ذكر بسم‌الله انتقاد كرد و گفت: بسم‌الله در متن هستی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، برگزاری جشنواره ادبیات داستانی وارنیک که عصر امروز در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم اظهار داشت: نسل جوان باید جسارت قلم زدن در عرصه فرهنگ را داشته باشد و زاویه دید خود را به صورتی انتخاب کند تا موجب تقویت فرهنگ شود.

مصطفی شریعتی با بیان اینکه ایجاد زمینه‌های آشتی فرهنگ‌های دیگر دلیلی برای دور شدن از فرهنگ خودی و بیگانگی با آن نیست، افزود: آشتی با فرهنگ‌های دیگر آسان نیست و باید تلاش شود از فرصت‌های موجود به نحو شایسته استفاده شود.

وی بر پاسداشت ارزش‌های دینی تاکید کرد و گفت: ارائه ارزش‌های دینی خجالت ندارد بلکه سبب افتخار است.

شریعتی از آغاز اجرای مراسم بدون ذکر بسم‌الله انتقاد کرد و ابراز داشت: هستی با بسم‌الله آغاز شده، بسم‌الله در متن هستی است و هستی با بسم‌الله تمام می‌شود.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه فرهنگ‌های دیگر برای احیای عناصر فرهنگی خود ابایی ندارند، تصریح کرد: تمام سبک‌های فرهنگی دنیا به عناصر فرهنگی خود اعتقاد راسخ دارند بنابراین جوانان پویا و جویای نام در این عرصه باید از فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کنند.

همچنین مجری برنامه در آغاز اجرای برنامه با اشاره به درگذشت مرحوم فریدون پوررضا از حاضران خواست برای او یک دقیقه سکوت کنند که یکی از کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست صلوات برای مرحوم پوررضا کرد.

مجری برنامه در ادامه مراسم برای شادی روح مرحوم امیر بدرطالعی نیز از حاضران درخواست صلوات و یک دقیقه سکوت کرد.

استفاده از کلمه "سورپرایز" توسط مجری جشنواره "ادبیات داستان‌نویسی" برای معرفی و دعوت از نویسندگان از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود.

۱۳۹۱/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...