نسخه چاپی

انجم روز خبر داد:

حفر تونل زیرزمینی برای فرار از زندان جیرفت/ فرار محكومین به اعدام ناكام ماند

رئیس دادگستری جیرفت گفت: تلاش چند تن از زندانیان محكوم به اعدام در زندان جیرفت برای فرار با شكست مواجه شد.

به گزارش نما، احمد علی انجم روز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پنج نفر زندانی در شهرستان جیرفت که به اعدام محکوم شده بودند با حفر کانال به طول 15 متر از سالن دارالقرآن زندان قصد فرار به خارج از زندان را داشتند که با حضور به موقع مسئولین زندان این اقدام با شکست مواجه شد.

وی بیان داشت: این زندانیان از جمله محکومان سابقه دار بودند که جمعا حمل بیش 200 کیلو گرم مواد مخدر از نوع هروئین را در پرونده داشته و پس از اطلاع از نهایی شدن حکم اعدام و اعلام تاریخ اعدام به بهانه حفظ قرآن کریم در سالن دارالقران زندان جمع شده و به حفر تونل برای فرار مبادرت کردند.

انجم روز اظهار داشت: زندانیان مذکور تا نهایی شدن فرار خود فقط کندن سه متر دیگر را لازم داشتند که با مشکوک شدن و تجسس مسئولین زندان نقشه فرار لو رفته و فرارشان ناکام ماند.

این مسئول قضایی یادآور شد: نامبرده گان ظرف پنج روز 15متر کانال کنده و خاک آن را در جدار چوبی دیوار یا پلاستیک زباله ریخته و در جاهای مختلف پنهان می کردند.

رئیس دادگستری جیرفت گفت: حکم اعدام این زندانیان طبق اعلام قبلی و در راستای ماه 32 قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی دادستانی کل کشور مورد تایید و تنفیذ قرار گرفته و با توجه به رد پیشنهاد و تقاضای عفو محکومان از سوی کمسیونهای عفو استان و مرکز و نیز موافقت ریاست معظم قوه قضاییه با اجرای آنها، به لحاظ قطعی شدن پس از سیر مراحل قانونی صبح امروز در محوطه زندان جیرفت به اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: معدوین نقشه فرار خود را بصورتی طراحی کرده بودند تا قبل روز اجرای حکم بتوانند از زندان فرار کنند که با لو رفتن نقشه فرار ، دو روز گذشته را در قرنطینه زندان بسر بردند.

۱۳۹۲/۸/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...