حبس ابد برای ناخدای كشتی غرق شده كره

ناخدای كشتی حامل دانش آموزان كره ای كه در دریا غرق شد به دلیل اهمال در انجام وظایف حبس ابد گرفت.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین: ناخدای کشتی حامل دانش آموزان کره ای که در دریا غرق شد به دلیل اهمال در انجام وظایف حبس ابد گرفت.

دادگاه استیناف کره جنوبی روز سه شنبه ناخدای یک کشتی را که یک سال پیش غرق، و به کشته شدن 304 نفر منجر شد، مجرم شناخت و مجازات او را به حبس ابد افزایش داد.

دادگاهی بدوی در شهر گوانگجو ماه نوامبر لی جون- سئوک را در مورد اتهام قتل سرنشینان کشتی تبرئه و در عوض به جرم اهمال و کوتاهی وی را به 36 سال زندان محکوم کرده بود.

بیشتر قربانیان حادثه غرق کشتی، دانش آموزان دبیرستانی بودند که در اردو به سر می بردند. خانواده های قربانیان از حکم دادگاه بدوی به شدت خشمگین شده بودند. در جلسه دادگاه تجدیدنظر، دادستانان از دادگاه خواستند در مورد جرم قتل سرنشینان کشتی بازنگری کند. آنها همچنین اعلام کردند ناخدای کشتی باید اعدام شود، چرا که با وجود آگاهی از اینکه مسافران جان خود را از دست خواهند داد، آنها را به حال خود رها کرده بود.

خبرگزاری یونهاپ با استناد به حکم دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد: « عملکرد غیرمسئولانه ناخدا لی جون-سئوک منجر به مرگ دانش آموزان شد و ضربه روحی شدیدی به خانواده های آنان وارد کرد. عملکرد وی که موجب خدشه دار شدن وجهه کشور ما شد، به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.»

شانزدهم آوریل سال گذشته، این کشتی که حامل 476 سرنشین بود، در آبهای جزیره جیندو واقع در جنوب غربی کره جنوبی غرق شد. 250 نفر از 304 قربانی این حادثه، دانش آموزان یک دبیرستان بودند.

۱۳۹۴/۲/۸

اخبار مرتبط