اعضای باند جعل سند در همدان دستگیر شدند

رییس پلیس آگاهی همدان از دستگیری اعضای باند جعل سند و فروش مال غیر به ارزش 23 میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سرهنگ رضا زارعی گفت: فردی در مراجعه به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی همدان عنوان کرد که به منظور شروع احداث بنا در قطعه زمینی شخصی به شهرداری و دارایی همدان مراجعه کرده است.

وی افزود: نامبرده در اداره دارایی متوجه می شود که خانمی با جعل مدارک خود را به عنوان مالک زمین معرفی و زمین مذکور را به ارزش 23 میلیارد و 500 میلیون ریال به فرد دیگری فروخته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این زمینه پس از انجام استعلامات مربوطه و جمع آوری اسناد و مدارک لازم و تحقیق از مالک اصلی و خریدار با توجه به حساسیت پرونده، دستگیری متهمه به صورت ویژه در دستور کار این یگان قرار گرفت.

سرهنگ زارعی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد آدرسهای اعلامی از طرف فرد در مراحل انتقال و دریافت وجوه چکهای تضمینی بابت فروش، جعلی بوده بنابراین با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی سرانجام منزل متهمه شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی افزود: متهمه پس از انتقال به پلیس آگاهی همدان در تحقیقات فنی به جعل سند و فروش مال غیر به دیگری با همدستی دو نفر بنگاه دار و شخصی ثالثی اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: متهمان وجوه حاصل از کلاهبرداری را در چند مرحله در تهران تبدیل به سکه طلا و آن را بین نفرات تقسیم کرده اند که با هماهنگی مقام قضائی سه نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر و به همراه متهمه با قرار بازداشت به منظور شناسایی همدستان احتمالی دیگر آنها در اختیار پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.

۱۳۹۴/۴/۲

اخبار مرتبط