اخاذی "امیرعلی" از دختران جوان

فرمانده انتظامی شهرستان "بم" از دستگیری فردی با اسم مستعار "امیر علی" كه در فضای مجازی از طریق فریب و پیشنهاد ازدواج در صدد اخاذی از دختران جوان بود، خبر داد.

به گزارش نما به نقل از اتاق خبر 24: سرهنگ"محمد رضا فداء" اظهار داشت: خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتای بم و ارائه مرجوعه قضائی مدعی شد فردی با نام مستعار "امیرعلی" از طریق شبکه های اجتماعی با وعده ازدواج وی را به خانه ای دعوت و به طور پنهانی از او فیلم تهیه كرده است.

سرهنگ فدا گفت: شاكی در اظهارات خود بیان داشت كه متهم با تهدید به انتشار فیلم ها از وی مطالبه پول و درخواست های غیراخلاقی كرده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا بم با توجه به حساسیت پرونده و گزارش چند مورد مشابه بدون فوت وقت اقدامات تخصصی خود را برای شناسایی متهم آغاز كردند.

سرهنگ "فداء" اضافه كرد: ماموران با انجام تحقیقات و اقدامات فنی گسترده هویت متهم كه در شبكه های اجتماعی با نام كاربری مستعار مرتکب اقدامات مجرمانه شده بود را شناسایی و فرد مذبور را پس از هماهنگی های لازم قضایی دستگیر كردند.

وی با اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابی تصریح کرد: والدین برای پیشگیری از این قبیل مسائل لازم است به دختران و پسران نوجوان خود بیاموزند كه شبكه های اجتماعی محیط امنی برای طرح مسائل خصوصی و انجام درخواست های افراد ناشناس نیست.

فرمانده انتظامی بم با تاکید بر اینکه افراد تبهکار هویت خود را در فضای مجازی فریبنده جلوه می دهند توصیه كرد: شهروندان به ویژه بانوان و دختران جوان بایستی در مواجهه با پیشنهاد های افراد فرصت طلب که با برانگیختن عواطف و احساسات مطرح می شود با هوشیاری و تفکر رفتار كنند تا از صدمات و آسیب های جبران ناپذیر آن در امان باشند.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط