تاكید ایران و چین بر توسعه همكاریها در حوزه‌های امنیتی و انتظامی

محمد حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور در جریان دیدار با معاون وزارت امنیت عمومی چین بر گسترش همكاری های دو كشور در حوزه امنیتی و انتظامی تاكید كرد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، معاون وزیر کشور که در چین بسر می برد، روز شنبه با «مینگ خونگ وی» معاون وزیر امنیت عمومی این کشور ملاقات کرد و طرفین در خصوص چگونگی توسعه همکاریها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
ذوالفقاری در این دیدار به اراده جدی مقامات عالی دو کشور جهت ارتقای روابط فی مابین اشاره کرد و خواستار آن شد تا دو طرف همکاریهای خود را در حوزه هایی همچون مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته فرا ملی گسترش دهند.
وی همچنین تاکید کرد که این دو نهاد سیاسی می توانند همکاریهای خود را در زمینه مقابله جدی با افراط گرایی و مبارزه با تروریسم بیش از پیش گسترش دهند و همکاریهای جدی تری در این رابطه با یکدیگر داشته باشند.
«مینگ خونگ وی» معاون وزیر امنیت عمومی چین نیز با استقبال از پیشنهاد معاون وزیر کشورمان، گسترش همکاریهای دو کشور را در تمامی بخش ها مورد تاکید قرار داد.
او به تاریخ دیرینه روابط دو کشور و جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل اشاره کرد و از آمادگی سازمان متبوع خود به منظور توسعه مناسبات بیشتر با وزارت کشور ایران خبر داد.
طرفین همچنین در پایان، صورتجلسه دومین نشست همکاریهای دو وزارتخانه را امضا کرده و بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.
محمد حسین ذوالفقاری و هیات همراه در سفر چهار روزه خود به چین از برخی مراکز پلیس این کشور نیز بازدید کردند و از نزدیک در جریان چگونگی فعالیت آنها قرار گرفتند.

۱۳۹۵/۳/۱

اخبار مرتبط