در دیدار با وزیر اقتصاد در پراگ ؛

بانك ملی چك هیچ محدودیتی برای همكاری بانكی با ایران قائل نیست

رییس بانك ملی جمهوری چك بر حمایت این بانك از فعالیت بانك ها و شركت های تجاری جهت همكاری با ایران تاكید كرد و گفت كه هیچ محدودیتی برای همكاری بانكی با ایران قائل نیست .

به گزارش نما به نقل از ایرنا ، «ژیری روسنوک » در دیدار با «علی طیب نیا » وزیر امور اقتصادی و دارایی درپراگ، ظرفیت بالای اقتصادی ایران را زمینه ای برای گسترش همکاری های اقتصادی دو جانبه عنوان کرد.
به گزارش وزارت اقتصاد ، طیب نیا جهت شرکت در نخستین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک در پراگ به سر می برد.
طیب نیا نیز در این دیدار بر لزوم تقویت روابط کارگزاری بانکی دو کشور در جهت تسهیل همکاری های اقتصادی تاکید کرد و گفت : ایران ضمن اعلام آمادگی علاقه مندی خود را برای ایجاد همکاری های بین بانکی اعلام می کند.
وزیر اقتصاد در حاشیه این دیدار به علاقه مندی مقام های چک برای گسترش روابط دوجانبه اشاره کرد و گفت: در این دیدار دو طرف برای انتقال و تبادل تجربیات در زمینه بانکداری اعلام آمادگی کردند.
براساس اعلام اداره آمار چک، در سال 2015 روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و چک از رشد 50 درصدی برخوردار و میزان مبادلات فی مابین 52 میلیون دلار بوده است. این رقم در 6 ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد 10 درصدی به میزان 27 میلیون و 100 هزار دلار رسید که در مدت مشابه سال قبل 24 میلیون و 236 هزار دلار بود.

۱۳۹۵/۹/۱۹

اخبار مرتبط