هلاكت یك سركرده تروریست های مالزی در سوریه

'محمد وندی محمد جدی' یك سركرده تروریست های مالزی داعش كه عملیات تروریستی را در كشورش از سوریه برنامه ریزی می كرد و اقدام به قطع سر دستكم یك مردی سوری كرده بود، در حمله هواپیماهای بدون سرنشین به هلاكت رسید.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه 'نیو استریت تایمز' روز دوشنبه اعلام کرد همسر این تروریست در صفحه فیسبوک خود تایید کرد این تروریست روز چهارشنبه در سوریه کشته شده است.
گفته می شود در این حمله همچنین دوست این تروریست مالزیایی که ملیت وی نامشخص است نیز کشته شده است.
خبر هلاکت این تروریست مالزیایی در صفحه 'فیس بوک' 'نور محمود احمد' همسر 28 ساله وی منتشر شده است.
این زن مالزیایی که از سال 2014 به همراه همسر خود در سوریه به سر می برد در صفحه 'فیس بوک' خود نوشت که سرنوشت همسرش را می پذیرید.
'محمد وندی محمد جدی' که از سرشناس ترین تروریست های مالزی است ماه مارس امسال در فهرست تروریست های جهانی آمریکا قرار گرفت و براساس آن یک خطر مهم برای ارتکاب اقدامات تروریستی محسوب می شد.
نیو استریت تایمز نوشت: به رغم اینکه همسر این تروریست مالزیایی، کشته شدن همسرش را تایید کرده است، اما منابع ناظر بر تروریست های مالزی در سوریه، همچنان در تلاش برای تایید نهایی این خبر هستند.
تیم های امنیتی در تلاش برای جمع آوری اطلاعات هستند تا مطمئن شوند این خبر حیله ای برای گمراه کردن مردم در مورد کشته شدن این تروریست نبوده است.
منابع اطلاعاتی با این عنوان که برخی از کلمات استفاده شده در پیام همسر'محمد وندی محمد جدی' مشکوک به نظر می رسد و پیش از این استفاده نشده است، نسبت به صحت این خبر اظهار تردید کردند.
این تروریست مالزیایی به همراه 'محمد فاریس انور' دیگر ترویست مالزیایی از سال 2015 و پس از اینکه در ویدئویی نشان داده شد سر یک مرد سوری را قطع کردند، به عنوان تروریست های بدنام مالزی مطرح شدند.
وی به همراه همسرش در ماه ژانویه سال 2014 از مالزی با قطار به تایلند سفر کرد و پس از عزیمت به مسکو از طریق استانبول به گروه تروریستی داعش پیوست.
'احمد زاهد حمیدی' معاون نخست وزیر و وزیر کشور مالزی اخیرا گفت که تروریست های وطنی مانند 'محمد وندی محمد جدی' تمایل خود را برای انجام عملیات تروریستی و بمب گذاری انتحاری در مالزی ابراز کرده و انگیزه آنها نگه داشتن خود در سطح دیگر رهبران داعش است.
'محمد وندی محمد جدی' معروف به ابوحمزه 27 ساله دستور برخی عملیات تروریستی در مالزی کشور را صادر می کرد.
این تروریست، گروهی متشکل از دستکم 10 نفر را در رده نخست خود داشت و 'ایوب خان مایدین' رئیس بخش مبارزه با تروریسم پلیس مالزی معتقد است وی شاید در رده دوم گروهش، 20 نفر داشته است و هیچ ارتباطی بین این دو رده وجود ندارد.

۱۳۹۶/۲/۱۱

اخبار مرتبط