افزایش دما تا فردا/ شرایط مطلوب كیفی هوا در پایتخت

به گزارش نما - ایسنا نوشت: مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ضمن اشاره به افزایش دما تا فردا (۷ خرداد) از شرایط مطلوب کیفی هوا در اکثر مناطق شهر تهران خبر داد.
مریم نادری گفت: بر اساس تحلیل ﺁخرین داده‌های هواشناسی پیش‌بینی شده برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز نسبت به روزهای قبل تنها در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز یکشنبه، در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متربرثانیه از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود،اظهار کرد: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز دوشنبه(۸ خردادماه) برخی ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متربرثانیه از سمت نواحی غربی خواهد بود.

مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا شرایط کیفی هوای سالم امروزبرقرار است و انتظار می‌رود با وجود افزایش نسبی غلطت آلاینده‌ها تا فردا شرایط مطلوب کیفی هوا در اکثر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

نادری در پایان اظهار کرد: کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص ۶۶ در شرایط سالم قرار داشته است.

۱۳۹۶/۳/۶

اخبار مرتبط