درخشش زهرا یزدانی مورد توجه اتحادیه جهانی كشتی

اتحادیه جهانی كشتی در گزارشی به درخشش زهرا یزدانی دختر 18 ساله ایرانی در بازی‌های داخل سالن آسیا اشاره كرد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: اتحادیه جهانی کشتی در این گزارش آورده است: مسابقات کشتی سنتی، پهلوانی و با کمربند پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در عشق آباد ترکمنستان به پایان رسید که کشور میزبان صاحب بیشترین مدال‌های طلا شد. در کشتی های سنتی (ترکمن گورش) ترکمنستان 23 مدال از 26 مدال طلای ممکن را به دست آورد و ازبکستان و مغولستان به ترتیب دو و یک مدال طلا گرفتند تا تنها کشورهایی باشند که به جز میزبان به قهرمانی رسیدند.

مسابقات کشتی پهلوانی نیز در سه وزن برگزار شد که همه مدال‌های طلا نصیب ایرانی‌ها شد.

در کشتی با کمربند (آلیش و قزاق کوراسی) کشور میزبان صاحب 39 مدال طلا شد، ضمن این که قرقیزستان (پنج طلا)، ازبکستان (چهار طلا)، قزاقستان (چهار طلا)، مغولستان (دو طلا) و ایران (یک طلا) دیگر کشورهایی بودند که به عنوان قهرمانی رسیدند.

زهرا یزدانی در این رقابت‌ها تنها مدال طلای ایران در کشتی با کمربند را بر گردن آویخت. خانواده‌ یزدانی در کشتی ایران قهرمانان جهان و المپیکی نظیر رضا یزدانی و حسن یزدانی را معرفی کرده است که سومین قهرمان از خانواده‌ یزدانی‌ها یک دختر 18 ساله یعنی زهرا یزدانی است که در وزن 55 کیلوگرم مسابقات کلاسیک آلیش به مدال طلا رسید و در کشتی‌ با کمربند نیز صاحب مدال نقره شد.

در پایان این رقابت‌ها ترکمنستان 62 مدال طلا در رقابت‌های سنتی و با کمربند به دست آورد و به کشور میزبان کمک کرد تا در بین 65 کشور آسیایی – اقیانوسیه در صدر قرار گیرد.

رقابت‌های کشتی آزاد، فرنگی و زنان نیز در ادامه‌ بازی‌های داخل سالن برگزار خواهد شد.

۱۳۹۶/۷/۴

اخبار مرتبط