ربودن جوان مخترع توسط ۴دزد مسلح/ متهمان: پیشنهاد ۵۰۰میلیون تومانی برای خرید دستگاهش دادیم، قبول نكرد

به گزارش نما- ایران نوشت: چندی پیش پسر جوانی به دادسرای جنایی تهران رفت و از ربوده شدنش توسط 4 مرد خشن خبر داد.

پس از شکایت پسر 19 ساله پرونده‌ای در شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد. میلاد به بازپرس آرش سیفی گفت: «مدتی قبل دستگاهی اختراع کردم که اگر یکبار با کنترل از راه دور دری را باز می‌کردیم فرکانس در را ضبط می‌کرد و بعد از آن بدون کنترل از راه دور و کلید می‌توانستیم در مورد نظر را باز کنیم. بعد از آن عکسی از دستگاه و قابلیت هایش در فضای مجازی و صفحه‌ام در اینستاگرام منتشر کردم. چند روزی از ماجرا نگذشته بود که مرد ناشناسی با من تماس گرفت و برای خرید دستگاه اعلام آمادگی کرد.

نیم میلیارد تومان برای اختراع

آن مرد ازپشت تلفن گفت که حاضراست دستگاه را نیم میلیارد تومان بخرد. اما به دلایل شخصی از فروش آن خودداری کردم ولی مرد ناشناس از من خواست تا باهم قرار ملاقاتی بگذاریم و از نزدیک صحبت کنیم. با اینکه جوابم منفی بود اما به خاطر اصرارهایش در دفترم قرار گذاشتم. چند روز بعد مرد جوانی به دیدنم آمد و سعی کرد مرا راضی کند که دستگاه را بفروشم اما من از فروش خودداری کردم. از آن روز به بعد مزاحمت هایشان شروع شد.به هیچ عنوان دست بردارهم نبودند.آنها حاضر بودند برای داشتن دستگاه هر چقدر می‌خواهم بدهند. اما من همچنان مخالفت کردم. زمانی که پدرم از موضوع باخبر شد برای اطمینان، کل خانه را مجهز به دوربین مداربسته کرد. با این حال سماجت‌ها و اصرارهای مرد ناشناس و دوستانش ادامه داشت تا اینکه ساعت 9 صبح دیروز، زمانی که سوار بر خودروام از پارکینگ خانه خارج شده بودم تا به دانشگاه بروم، مردی داخل کوچه خودش را به من رساند وضربه‌ای به شیشه ماشینم زد.

آدم ربایی مسلحانه
میلاد ادامه داد: مرد ناشناس اسلحه به دست داشت و با این تصور که او پلیس است شیشه ماشین را پایین دادم، اما ناگهان او و مرد دیگری که سمت دیگر کوچه مخفی شده بود مرا به زور از ماشین پیاده کرده و سوار بر خودرو پرایدی کردند.همان موقع خودرو پژو پرشیایی نیز پشت سر ما به راه افتاد. آنها با تهدید مرا به کارگاهم که دستگاه داخلش بود بردند. اما زمانی که به آنجا رسیدیم متوجه شدم کلید کارگاه همراهم نیست. برای همین دوباره مرا به خانه برگرداندند تا کلید را بردارم.

زمانی که خواستیم وارد خانه شویم یکی از آنها با اسلحه‌اش تهدید کرد که اگر حرفی بزنم و اعضای خانواده‌ام متوجه ماجرا شوند همه ما را خواهد کشت. بنابراین از ترس اینکه مبادا آسیبی به اعضای خانواده‌ام برسد وارد خانه شدم و کلید کارگاه را برداشتم و به سمت کارگاه رفتیم و دستگاهی را که ساخته بودم برداشتیم.

تست دستگاه عجیب
میلاد گفت: زمانی که دستگاه را به آنها دادم متوجه شدم همچنان دست‌بردار نیستند، چراکه می‌خواستند نحوه کار با آن را یادشان بدهم. به آنها گفتم دستگاه را باید جایی امتحان کنیم که فرکانسش را گرفته باشم. یادم آمد که روی مغازه تلفن همراه فروشی دوستم این کار را کرده بودیم. دوستم پسر تنومند و قوی هیکلی بود و بی‌شک می‌توانستیم با کمک او از پس آدم ربایان بربیاییم. با این ترفند آنها را به مغازه دوستم کشاندم اما از شانس بدم از دوستم خبری نبود و دو کارگر جوان او آنجا بودند که بی‌شک حریف 4 مرد مسلح نمی‌شدند.
پسر جوان ادامه داد: نحوه کار با دستگاه را که به آنها یاد دادم، مرا رها کردند و گفتند که اگر از اول موافقت می‌کردم هرگز مرا نمی‌دزدیدند و حاضر بودند نیم میلیارد تومان هم به من بدهند. حتی آنها قبل از رفتن شماره کارتم را از من گرفتند تا پول را به حسابم واریز کنند. تازه آن موقع بود که فهمیدم آنها 4 دزد سابقه دار هستند و دستگاهم را برای اجرای نقشه دزدی هایشان می‌خواهند. من که قصدم ثبت اختراع بود نه فروش آن، بعد از آزادی کارتم را سوزاندم و به کارگاهم رفتم. بعد هم شروع به ساخت دستگاه دیگری کردم که عملکرد دستگاه سرقت شده را خنثی می‌کرد. هدف اصلی من هم از ساخت دستگاه اول این بود که نقص درهای کنترل از راه دور را از بین ببرم که آن را از من دزدیدند.

دستگیری تبهکاران
پس از شکایت پسر نابغه، تحقیقات کارآگاهان دراین باره آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته، مأموران اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت به بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته پرداختند.
بدین ترتیب تصویر متهمان به دست آمد. با تطبیق چهره دزدان مسلح و تصاویر آلبوم متهمان اداره آگاهی، آنها موفق شدند هویت سارقان جوان را شناسایی کنند. پس از تحقیقات صورت گرفته مشخص شد 4 سارق جوان، دزدان سابقه دار هستند.

با مشخص شدن هویت آنها، مخفیگاه دزدان مسلح شناسایی شد و همگی در عملیاتی ویژه به دام افتادند. متهمان در تحقیقات به سرقت مسلحانه دستگاه اعتراف کردند. این درحالی است که مشخص شد آنها طی مدت کوتاهی به چندین خانه در پایتخت دستبرد زده‌اند.متهمان زمانی که در مقابل بازپرس قرار گرفتند به جرم خود اعتراف کردند.

یکی از آنها گفت: «ما 4 سارق هستیم که از خانه‌های پایتخت سرقت می‌کردیم. به همین خاطرزمانی که در اینستاگرام با تبلیغ دستگاه مخترع جوان روبه‌رو شدیم با خودمان گفتیم که این دستگاه برای سرقت خیلی به دردمان می‌خورد. به همین دلیل وارد معامله با مخترع جوان شدیم اما زمانی که مخالفت او را دیدیم تصمیم به سرقت دستگاه گرفتیم و نقشه مان را اجرا کردیم.»به دنبال اعتراف‌های مردان مسلح به سرقت از نابغه جوان و آدم ربایی، هرچهارمتهم دراختیار کارآگاهان قرارگرفتند تا تحقیقات تخصصی دراین باره انجام شود.
ثبت: ۱۳۹۶/۹/۸