بولتون: امیدوارم ترامپ رئیس جمهور تك دوره‌ای شود

عکس خبري -بولتون: اميدوارم ترامپ رئيس جمهور تک دوره‌اي شود

مشاور سابق امنیت ملی آمریكا بار دیگر به شدت از عملكرد دونالد ترامپ انتقاد كرده است.

به گزارش نما، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز تاکید کرد: امیدوارم تاریخ دونالد ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری یک دوره ای به خاطر بسپارد.

بر اساس این گزارش، بولتون در ادامه با محکوم کردن سیاست‌های ترامپ و خطرناک توصیف کردن ریاست جمهوری وی برای ایالات متحده، افزود: انتخابات 2020 میلادی آخرین سنگر برای محافظت از کشور در برابر سیاست های ترامپ خواهد بود. امیدوارم تاریخ او را به عنوان رئیس جمهور یک دوره ای به خاطر بسپارد تا کشور را به طور جبران ناپذیری در ورطه سراشیبی و سقوط فرو نبرد.
مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید اظهار داشت: تصور نمی کنم ترامپ یک جمهوریخواه محافظه کار باشد. من در ماه نوامبر به او رای نخواهم داد. من قطعا به جو بایدن هم رای نخواهم داد. می خواهم یک جمهوریخواه محافظه کار را برای رای دادن انتخاب کنم.

وی البته پیش بینی کرد که پاسخ ترامپ علیه او تند و آتشین خواهد بود. بولتون گفت: این مساله برای دولت ترامپ به یک کار عادی و معمولی تبدیل شده است که وقتی با انتقاد روبرو می شود، با موضوع انتقاد برخورد نمی کنند بلکه آنها به شخص انتقادکننده حمله می کنند، من انتظار چنین اقدامی را دارم و متعجب نخواهم شد.

وی درباره کتاب جنجالی اش که قرار است سه شنبه رسما وارد بازار شود، گفت: ترامپ نگران آن نیست که دولت های خارجی این کتاب را بخوانند بلکه وی نگرانی اصلی او این است که مردم آمریکا این کتاب را بخوانند. مردم آمریکا حق دارند که واقعیت را بشنوند.

بولتون در ادامه حمایت خود از ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی را اقدامی اشتباه ارزیابی کرد و افزود: من فرصت های این انتخاب را برای یک تصمیم گیری منسجم، منطقی و سیستماتیک برای پیشبرد منافع آمریکا بیش از حد خوشبینانه دانستم. حضور 17 ماهه من در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی، نشان داد که این تصمیم درست نبوده است.

وی درباره استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا هم گفت: تصور نمی کردم دموکرات ها، فهم و درک سیاسی یا توانایی برای تغییر را داشته باشند، آنها قصد داشتند تا پایگاه انتخاباتی خود را تقویت کنند و بگویند ما توانایی استیضاح ترامپ را داشتیم. این رفتار تقریبا بد و در نهایت به نفع ترامپ بود. اکنون متعهد هستم تا به مردم آمریکا بگویم در کاخ سفید چه اتفاقاتی می افتد و مقام های رسمی آنها به چه کاری مشغول هستند.

بولتون در ادامه درباره عدم حضور در مجلس سنا برای شهادت دادن در پرونده استیضاح ترامپ نیز گفت: این در تعهد من نیست که به دموکرات ها برای خارج شدن از مشکلات شان کمک کنم.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۴/۲

اخبار مرتبط