تمدید قانون مالیات ارزش افزوده

عکس خبري -تمديد قانون ماليات ارزش افزوده

سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ قانون مالیات ارزش افزوده فعلی تا پایان سال ۹۹ تمدید می‌شود.

به گزارش نما، مهدی طغیانی، در پاسخ به این سوال قانون مالیات ارزش افزوده تا پایان مهرماه تمدید شده بود و با توجه به اینکه دوفوریت لایحه دولت برای تمدید این قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ در مجلس رای نیاورد، اظهارداشت: مجلس یک فوریت لایحه دولت را تصویب کرد و البته این یک فوریت به منزله تمدید قانون فعلی نیست و در حال حاضر خلاء قانونی داریم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:‌ اکنون نمایندگان مجلس برای سرکشی به حوزه انتخابیه رفته‌اند و مجلس تعطیل است. هفته آینده با برگزاری کمیسیون اقتصادی یک فوریت تمدید قانون مالیات ارزش افزوده تصویب می‌شود. دولت معتقد است که تا پایان برنامه ششم این قانون تمدید شود اما مجلس تا پایان سال جاری با تمدید آن موافقت خواهد کرد و از اول آبان ماه لازم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: امیدواریم ایرادات شورای نگهبان به اصلاحیه قانون جدید مالیات ارزش افزوده رفع و تا پایان سال برای اجرا ابلاغ شود.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که در قانون پایانه فروشگاهی اخذ مالیات ارزش افزوده منوط به ثبت معاملات در سامانه مودیان است تصریح کرد: با توجه به اینکه تا فروردین ۱۴۰۰ قانون فعلی مالیات ارزش افزوده تمدید خواهد شد. عملاً بحث سامانه مودیان در قانون پایانه های فروشگاهی می‌شود.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۸/۱۷

اخبار مرتبط