خروج پول از كشور با ارز دیجیتال/ تولید بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است

عکس خبري -خروج پول از کشور با ارز ديجيتال/ توليد بهترين گزينه براي سرمايه‌گذاري است

كارشناس حوزه ارزهای دیجیتال گفت: در بسیاری از كشورهای دیگر به دلیل عدم امكان رصد تراكنش‌ها ارزهای دیجیتال، نگرانی در خصوص خروج سرمایه ایجاد شده به همین دلیل معامله این ارزها با ممنوعیت همراه است.به گزارش نما، محمد کاظمی، کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال، با اشاره به خرید و فروش ارز دیجیتال در کشور اظهار کرد: خرید فروش ارز دیجیتال به دلیل بارگذاری در فضای بلاک چین قابلیت رصد ندارد و امکان دریافت مالیات از این بخش را سخت کرده است.

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال بیان کرد: در بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل عدم امکان رصد تراکنش ها، نگرانی در خصوص خروج سرمایه ایجاده شده به همین دلیل معامله این ارزها با ممنوعیت همراه است.

وی افزود: خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به نوعی می‌توان سرمایه گذاری کاذب تلقی کرد و منابعی که می‌تواند در بخش مولد اقتصاد هزینه شود، صرف سفته بازی می‌شود.

کاظمی بیان کرد: خروج ارز در کشور آن هم در زمانی که به دلیل تحریم‌های ظالمانه دارایی ارزی کشور کاهش یافته است می‌تواند تاثیرات منفی بر اقتصاد داشته باشد.

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال بیان کرد: سرمایه گذاری در هر بخش اقتصاد نیازمند آگاهی از متغیرهای موثر بر جریان فعالیت آن دارد و ورود هیجانی به این بازار می‌تواند مشکلاتی مانند سرمایه گذاری زیان برخی از مردم در بورس را به همراه داشته باشد.

وی افزود: ارزهای دیجیتال متولی مشخصی ندارد و ارزش گذاری آن کاملا از میزان تقاضا مردم تاثیرپذیر خواهدبود که از این لحاظ سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را با ریسک فراوانی مواجه خواهد کرد.

کاظمی بیان کرد: نمونه این نوسانات قیمت را می‌توان در عبور قیمت یک بیت کوین از ۶۳ هزار دلار عنوان کرد و پس از این افزایش بی سابقه قیمت آن به حدود ۵۶ هزار کاهش یافت، زمان ورود سرمایه گذار در این نوسانات می‌تواند زیان هنگفتی را تحمیل کند.

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال بیان کرد: بهترین گزینه برای سرمایه گذاری بخش‌های مولد مانند تولید است که در صورت توسعه این بخش همه جامعه از آن ذی نفع خواهد شد.
منبع: میزان

۱۴۰۰/۲/۱۹

اخبار مرتبط