در گفت و گو با محمدرحمان نظام اسلامی؛

با وجود دریافت دو دوز واكسن به كرونا مبتلا شدم

عکس خبري -با وجود دريافت دو دوز واکسن به کرونا مبتلا شدم

مجری برنامه معروف «صبح بخیر ایران» گفت: از مردم خواهش می كنم از كنار ویروس كرونا بی تفاوت عبور نكنند. به شخصه هر دو دوز واكسن سینوفارم را دریافت كرده بودم. نه تنها من بلكه بسیاری دیگر هم با وجود دریافت واكسن به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شدند.


مجری پیشکسوت صدا و سیما که همزمان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و عفونت یکی از پاهای مجروح اش در بیمارستان بستری است خبر از بهبودی نسبی اش داد.

محمدرحمان نظام اسلامی با تاکید بر اینکه نمی داند از کجا و چطور به ویروس کرونا مبتلا شده به جام جم آنلاین گفت: روزهای سختی را گذراندم و امروز به لطف آقا امام زمان (عج)، دعای خیر مردم و تلاش پزشکان و پرستاران رو به بهبودی هستم، اما کماکان باید در بیمارستان بستری باشم. ابتلا به کرونا همراه با عفونت یکی از پاهایم که پیش از این در جنگ مجروح شده بود، شرایط را برای درمان مشکل کرده بود که با عنایت خداوند متعال مرتفع شد.

مجری برنامه معروف «صبح بخیر ایران» از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند و ادامه داد: از مردم خواهش می کنم از کنار ویروس کرونا بی تفاوت عبور نکنند. به شخصه هر دو دوز واکسن سینوفارم را دریافت کرده بودم. نه تنها من بلکه بسیاری دیگر هم با وجود دریافت واکسن به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شدند. پس مردم نباید واکسن را مساوی با مصونیت کامل از ابتلا به کرونا قلمداد کنند. کرونای دلتا یکی از سویه های ویروس کرونا است که قدرت شیوع و بیماری زایی گسترده ای دارد. بعضا محدودیت های آبکی تردد، جریمه های کم اثر کرونایی، کم لطفی مردم نسبت به قوانین، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و... باعث می شود مثلا در روزهای تعطیل یک لشگر خودرو به جاده ها سرازیر شوند. آیا در کشور ما جریمه ها اهرم بازدارنده ای است؟ آیا برای عزیزانی که شبی ده میلیون تومان هزینه اقامت در ویلای شمال را می دهند، یک میلیون تومان جریمه رقمی به شمار می آید؟ مردم خودشان نباید اهمال کاری و سهل انگاری کنند. مهار کرونا می بایست با مسوولیت پذیری تک تک اعضای جامعه همراه باشد که متاسفانه نیست.

نظام اسلامی در آستانه «روز پزشک» ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان بیان داشت: صمیمانه از تلاش های شبانه روزی کادر درمان که در بیمارستان ها به واقع جانفشانی می کنند، تشکر می کنم و از خداوند برایشان سلامتی آرزو می کنم. این عزیزان علاوه بر خستگی جسمی خستگی روحی بسیاری را تحمل می کنند. ما در قبال کادر درمان که با کمترین حمایت از جان خود می گذرند موظف هستیم و نباید با اهمال و اغماض شرایط را برای آنها سخت‌تر کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

۱۴۰۰/۵/۳۱

اخبار مرتبط