تعیین نرخ بلیت هواپیما دوباره به نتیجه نرسید

تعيين نرخ بليت هواپيما دوباره به نتيجه نرسيد

سرپرست سازمان هواپیمایی كشوری گفت: در جلسه بعدی شورای عالی هواپیمایی كشوری درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش نما به  نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری  سرپرست سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به جلسه کمیته کارشناسی درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در آن جلسه کارشناسی درباره اعداد و ارقامی که انجمن شرکت‌های هواپیمایی ارائه داد، برای سازمان هواپیمایی کشوری سوالاتی پیش آمد. این نرخ مجدداً توسط کارشناسان هواپیمایی کشوری مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه بعدی شورای عالی هواپیمایی کشوری دوباره مطرح شد.

وی ادامه داد: اختلاف نظر انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص نرخ یک ساعت صندلی-پرواز هنوز برطرف نشده و این مسأله به شورا گزارش شده است. قرار بر این شد که شورای عالی هواپیمایی کشوری در جلسه بعدی این نرخ را نهایی کند.

گفتنی است در نشست پیشین شورای عالی هواپیمایی کشوری درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، مشخص شد که بین سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز هواپیما در کشور اختلاف نظر وجود دارد که مقرر شد این اختلاف در یک کمیته کارشناسی با حضور نمایندگان دو طرف و کارشناسان مستقل به بحث و بررسی گذاشته شود.

براساس این گزارش، آخرین نشست این شورای عالی در واپسین روز‌های وزارت محمد اسلامی برگزار شد که در آن نشست قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافت؛ نشست بی نتیجه‌ای که بار‌ها وعده نهایی شدن قیمت بلیت هواپیما برای آن داده شده بود، اما نهایتاً قیمت بلیت هواپیما به دلیل کاهش سفر‌ها در پی شیوع کرونا به ارقام خرداد ماه امسال بازگشت.

باشگاه خبرنگاران جوان 

۱۴۰۰/۶/۱۳

اخبار مرتبط