زمین‌گیر شدن ۲ گروه از سارقان مسلح در تهران

عکس خبري -زمين‌گير شدن ? گروه از سارقان مسلح در تهران

رئیس پلیس تهران از زمین‌گیر شدن سارقان مسلح در دو عملیات جداگانه پلیس و كشف دو قبضه سلاح جنگی از آنها خبر داد.


به گزارش نما، سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان، اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه توسط سارقان شرور در تهران، طرح برخورد با سارقان مسلح به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس پایتخت قرار گرفت.

رئیس پلیس تهران با اشاره به اینکه تیم‌های گشت ضربت خودرویی و موتوری در نقاط مختلف شهر مستقر هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه پلیسی به سرعت واکنش لازم را انجام دهند، عنوان کرد: در این رابطه عوامل گشت کلانتری ۱۲۴ قلهک در پی مشکوک شدن به سرنشینان یک دستگاه موتور سیکلت با پلاک مخدوش، برای بررسی موضوع وارد عمل شده که این افراد به محض مشاهده مأموران با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودروها اقدام به فرار کردند.

وی تصریح کرد: مجرمان مسلح به سمت مأموران تیراندازی کرده که در ادامه مأموران لاستیک موتورسیکلت مجرمان را هدف قرار داده و سارقان را متوقف و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی سوابق این مجرمان مشخص شد که یکی از آنها دارای ۲۴ فقره سابقه از جمله سابقه سرقت و شرارت بوده و همدست وی نیز دارای سوابق متعدد است.

رحیمی با تشریح پرونده دیگر در برخورد با سارقان مسلح، گفت: در اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان کیف‌قاپ و سارقان منزل، عوامل ضربت کلانتری ۱۶۳ ولنجک، فردی را تحت نظر قرار دادند که با ماسک در حال زاغ‌زنی مراجعین یکی از اماکن تجاری بود، همدست این فرد نیز با موتور سیکلت روشن و پلاک مخدوش، در کنار او انتظار می‌کشید.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه، متهمان با مشاهده مأموران به سرعت از محل متواری شدند، متذکر شد: متهمان با سرعت عمل و پیگیری‌های مجدانه مأموران کلانتری ولنجک پس از دقایقی تعقیب و گریز متوقف و دستگیر شدند که در بررسی‌های انجام شده از متهمان، یک قبضه سلاح کمری کشف شد.

وی با بیان اینکه در این عملیات یکی از سارقین مسلح، از ناحیه پا هدف گلوله پلیس قرار گرفت، افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این سارقان نیز دارای سوابق متعدد سرقت و شرارت هستند.

وی یادآور شد: طرح برخورد با جرائم خشن به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری‌ها و گشتهای یگان امداد قرار دارد و هرگز اجازه نخواهیم داد که سارقان با آسودگی خاطر مرتکب اعمال مجرمانه شوند.

این مقام انتظامی با قدردانی از دستگاه قضا در برخورد مقتدرانه با مجرمان جرائم خشن، عنوان کرد: به طور حتم صدور احکام بازدارنده می‌تواند تأثیر بسزایی در تنبیه مجرمان و خلافکاران داشته باشد.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۶/۲۴

اخبار مرتبط