وزیر كشور: شهدا فراتر از زمان و مكان حركت می‌كنند

عکس خبري -وزير کشور: شهدا فراتر از زمان و مکان حرکت مي‌کنند

وزیر كشور در دیدار با خانواده یك شهید ناجا با بیان اینكه مدیون شهیدان عزیز و خانواده معظم آنان هستیم، گفت شهدا فراتر از زمان و مكان حركت می‌كنند.


به گزارش نما، احمد وحیدی به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی به دیدار خانواده شهید محمد علی بایرامی رفت، شهیدی که در فتنه خیابان پاسداران به درجه رفیع شهادت رسید.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: خانواده شهدا چشم و چراغ ملت ایران و مایه عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند.


وی با تاکید بر اینکه استقامت و شجاعت خانواده معظم شهدا برای مردم عبرت آموز است، افزود: امروز جوانان در راه اسلام و آرمان بلند انقلاب اسلامی به تاسی از شهدای سرافراز، درس شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی فرا می‌گیرند.

رئیس شورای امنیت کشور با اشاره به رشادت‌هایی که شهدای نیروی انتظامی در فتنه دراویش گنابادی در خیابان پاسداران از خود نشان دادند، گفت: این شهدای عزیز برای نجات جان مردم نهایت شجاعت و از خود گذشتگی را نشان دادند و با احساس مسوولیت مثال زدنی در این راه به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

وزیر کشور افزود: شهدای فتنه خیابان پاسداران برای دفاع از مردم در مقابل فتنه گران ایستادگی کردند و به مقامی رسیدند که نزد خدای متعال بسیار رفیع است.

وحیدی خاطر نشان کرد: اکثر شهدا بعد از اینکه از میان ما رفتند و آسمانی شدند، جایگاه والا و مقام شامخ آنان برای مردم نمایان می‌شود.

وزیر کشور ایثار، از خود گذشتگی و معنویت را مهمترین ویژگی شهدا دانست و تاکید کرد اگر این عزیزان به چنین مقام والایی دست نمی‌یافتند، هرگز نمی‌توانستند به مقام والا شهادت دست پیدا کنند.

در ادامه پدر و مادر این شهید ضمن برشمردن ویژگی‌های این شهید ۲۱ ساله تاکید کردند زمان شهادت، تنها ۴۰ روز از مراسم عقد پسرشان گذشته بود.

در یکم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با وجود آن که نیروی انتظامی و دستگاه قضا اعلام کرده بودند بنایی بر برخورد با دراویش گنابادی ندارند و حل مسالمت آمیز موضوع دنبال می‌شود، اما تعدادی از حاضرین در این قائله، دیوانه وار به تامین کنندگان امنیت حمله ور شدند و ابتدا با اتوبوس ماموران را زیر گرفتند و سپس با تهیه بمب‌های آتش زای دستی و یک دستگاه پراید به ماموران حمله ور شدند. در این جنایت متاسفانه ۳ مامور ناجا و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند.

۱۴۰۰/۷/۱۸

اخبار مرتبط