نسخه چاپی

حذف بن رایگان در نمایشگاه كتاب تهران

پس از بررسی كارگروه اصلاح یارانه های نشر به پیشنهاد این كارگروه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران بن رایگان توزیع نمی‌شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام این خبر گفت: این تصمیم با رهنمودهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اصلاح وضعیت توزیع یارانه‌های نشر، هدفمندسازی این یارانه‌ها، کاستن خطاهای احتمالی و اطمینان از مصرف این بن‌ها برای خرید کتاب اتخاذ شده است.

وی افزود: تعداد محدودی بن کتاب برای اهل قلم و به نام آن‌ها منظور شده و بقیه بن‌ها با مشارکت سازمان‌ها و نهادها در نمایشگاه توزیع خواهد شد.

صالحی با اشاره به افزایش اعتبار بن کارت الکترونیک دانشجویان و طلاب در این دوره از نمایشگاه عنوان کرد: بن مشارکتی دانشجویان و طلاب نه تنها به قوت خود باقی است، بلکه در سال جاری با افزایش 30 درصدی به مبلغ 40 هزار تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین به منظور توزیع عادلانه بن کارت‌های الکترونیک، برای اولین بار در توزیع آن سهمیه‌بندی منطقه‌ای اعمال خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دستور العمل نحوه اختصاص بن‌های مشارکتی و اهل قلم به زودی اعلام خواهد شد.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۱/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: