نسخه چاپی

پوشاك در صدر كالاهای قاچاق قرار دارد

مدیر كل سازمان مبارزه با قاچاق كالا وارز تعزیرات حكومتی كشور قاچاق كالا و ارز با بیان اینكه پرونده قاچاق تشكیل شده در تعزیرات 547 درصد رشد داشته است گفت: پوشاك در صدر كالاهای قاچاق قرار دارد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، عبدالمجید اشتهاردی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود : لوازم الکتریکی ، لوازم آرایشی و بهداشتی به ترتیب در رتبه های دوم وسوم قاچاق کالا قرار دارند.

اشتهاردی با بیان افزایش 547 درصدی قاچاق کالا وارز درسال 93 نسبت به سال 92 اظهار داشت: البته این افزایش به دلیل بیشترشدن کشفیات نبوده است بلکه با توجه به قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز بیش از 90 درصد پرونده های قاچاق مستقیما در سازمان تعزیرات رسیدگی و به قوه قضاییه ارجاع داده نمی شود.

وی اضافه کرد براساس قانون جدید پرونده های که تا قبل از لازم الاجرا شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا درمراجع دادگستری رسیدگی می شد از این به بعد در شعبه های سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسید گی قرار می گیرد.

به گفته اشتهاردی در سال 92 حدود 9000 فقره پرونده قاچاق در سازمان تعزیرات حکومتی وجود داشت که درسال 93 این رقم به 63 هزار پرونده افزایش یافته است.

این مقام مسوول درسازمان تعزیرات حکومتی گفت : درتشریح پرونده های مختومه اظهار داشت: در سال 93 حدود 53 هزار پرونده رسیدگی شد که نسبت به سال 92، 457 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد دربحث وصولی ها نیز 126 درصد نسبت به سال 92 رشد افزایش داشته ایم .اشتهاردی درباره جریمه های وصول شده گفت: حدود 120 میلیارد تومان از جریمه های صادره وصول شده که این تقریبا 10 درصد

جریمه هایی است که تعیین شده است.

۱۳۹۴/۲/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...