نسخه چاپی

نگرانی از ورود داعش به تدمر

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسكو)، توقف فوری درگیری‌ها در تدمر را خواستار شده و از ورود داعش به این شهر باستانی ابراز نگرانی كرده بود.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع خبر روز گذشته از ورود عناصر گروه تروریستی داعش به شهر باستانی تدمر سوریه خبر داده‌ بودند و گفته بودند که بسیاری از ساکنان این شهر پس از ورود تروریست‌های داعش به سوی شهر حمص یا دمشق فرار کردند.

عناصر تروریستی داعش از ۱۳ ماه مه حملات خود به شهر تدمر در شرق حمص را آغاز کردند. با توجه به پیشینه گروه تروریستی داعش در تخریب آثار تاریخی و مجسمه‌ها در عراق و سوریه، تسلط آنها به آثار تاریخی شهر تدمر نگرانی‌هایی را شده است.

در همین راستا، «ایرینا جئورجیوا بوکووا» مدیرکل سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو)، روز چهارشنبه توقف فوری درگیری‌ها در تدمر را خواستار شده و از ورود داعش به این شهر ابراز نگرانی کرده بود. بوکووا از جامعه جهانی خواست با تمام توان برای محافظت از غیر نظامیان و میراث فرهنگی شهر تدمر وارد عمل شود. خرابه‌های تدمر که جزو میراث فرهنگی جهانی یونسکو است، در جنوب غربی این شهر واقع شده است.

وزارت خارجه آمریکا نیز به سقوط شهر تدمر واکنش نشان داد و سخنگوی آن اعلام کرد «ما درباره گزارش‌ها درخصوص حمله داعش به تدمر بسیار نگران شدیم.»
ثبت: ۱۳۹۴/۲/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...