نسخه چاپی

گروه مرتبط با داعش خواستار حمله به قضات مصری شد

یكی از رهبران گروه «ولایت سینا» مرتبط با گروه تروریستی داعش، در نواری ویدیوئی در اینترنت از طرفداران این گروه حمله به قضات در مصر را خواستار شد.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از «رویترز»، «ابو اسامه المصری» از رهبران گروه تندروی «ولایت سینا» مرتبط با داعش، در نواری ویدیوئی در یکی از پایگاه‌های اینترنتی، از طرفداران این گروه حمله به قضات در مصر را خواستار شد. این نوار در حالی منتشر می‌شود که شنبه گذشته ۳ قاضی در حمله به یک مینی‌بوس در شهر «العریش» مرکز استان شمال سینا کشته شدند.

موج حملات علیه قضات مصری نشان می‌دهد که این اقدام جدیدترین اهداف تندروها در شمال سینا پس از حمله به نیروهای امنیتی در این استان، به شمار می‌رود. طی ۲ سال گذشته، صدها مامور امنیتی مصر در حملات گروه‌های تندرو در شبه‌جزیره سینا کشته شدند.

ابو اسامه المصری در این نوار گفت: «ظلم و فساد است که ظالمان برادران ما را زندانی می‌کنند... در غذای آنها سم بریزید، آنها را تا منازلشان و در مسیرشان تعقیب کنید و خودروهای آنها را منهدم و منفجر کنید.»

این حمله با اقدام دادگاهی در مصر به ارجاع پرونده «محمد مرسی» رئیسی‌جمهور سابق این کشور و ۱۰۶ تن دیگر از جمله «محمد بدیع» رهبر کل گروه «اخوان‌المسلمین» به مفتی مصر برای نظرخواهی درباره حکم اعدام آنها در پرونده مربوط به «حمله به زندان‌ها»، همزمان شده است.
ثبت: ۱۳۹۴/۲/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: