نسخه چاپی

خبر آخوندی درباره آزادراه تهران شمال

وزیر راه و شهرسازی از فعال شدن مجدد چینی‌ها در آزادراه تهران شمال با ۲۲۰ كارگر خبر داد و گفت: هفته‌‌آینده درباره قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش نما به نقل از فردا، عباس آخوندی در خصوص آخرین وضعیت آزادراه تهران شمال و نهایی شدن زمان بهره‌برداری از آن اظهار کرد: خوشبختانه همانطور که انتظار می‌رفت پروژه ساخت آزادراه تهران شمال به خوبی فعال شده و من وظیفه خودم می‌دانم از آقایان سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان و خواجه‌دلیری معاون ساخت این بنیاد به خاطر همت جدی‌ در اتمام این پروژه تشکر کنم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خوشبختانه تکلیف قرارداد قطعه 1 پروژه آزادراه تهران شمال با طرف چینی مشخص و فعالیتش آغاز شده است، گفت: چینی‌ها 90 درصد ساخت تونل قطعه یک را بر عهده دارند و من از کارگاه ساخت تونل بازدید کردم؛ حدود 220 نفر در این کارگاه مشغول به فعالیتند. این پیمانکار ساخت پل‌های نیمه‌تمام قطعه 1 را نیز بر عهده دارد.

وی با اشاره به وجود 2 تونل بسیار بزرگ در قطعه یک آزادراه تهران شمال افزود: یکی از این تونل‌ها، تونل تالون با 4 هزار و 900 متر طول است که حفاری آن تمام شده و تنها بخش لاینینگ آن باقی مانده؛ ضمن اینکه عملیات اجرایی این بخش نیز فعال است و امیدوارم ظرف یک سال آینده لاینینگ این تونل به پایان برسد.

آخوندی با اشاره به اجرای ساخت و ساز بزرگ‌ترین تونل حمل و نقلی و آزادراهی ایران از سوی دو شرکت ایرانی ادامه داد: ساخت تونل یکپارچه البرز با 6 هزار و 400 متر طول کار بزرگی است که مهندسان ایرانی با کیفیت خوبی در حال انجام این پروژه هستند. تا به حال 2 هزار و 300 متر این تونل حفاری شده و پیمانکاران ایرانی توانسته‌اند رکورد حفر روزانه 5 تا 6 متر تونل را ثبت کنند که رکورد خوبی است.

وی تأکید کرد: ساخت این آزادراه با سرعت خوبی به پیش می‌رود. برای قطعه 2 هم فکر خوبی شده و تونل 6 هزار و 400 متری البرز در این قطعه از آزادراه تهران شمال قرار دارد؛ ‌ضمن اینکه طراحی این قطعه به پایان رسیده و هفته آینده نیز جلسه‌ای با آقای سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص این آزادراه برگزار می‌شود و درباره قطعه 2 تصمیم‌گیری می‌کنیم.

آخوندی با تأکید بر اینکه ساخت قطعه 3 آزادراه تهران شمال نیاز به تصمیم‌گیری‌های سخت‌تری دارد، بیان کرد: در این قطعه به بخش بسیار سخت "هزار چم" برخورد می‌کنیم و در خصوص این بخش باید کارهای زیادتری انجام شود؛ البته همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی خوشبختانه توسعه خوبی در جهت بهبود وضعیت جاده چالوس انجام داده‌اند و در حال چهاربانده کردن حدود 20 کیلومتر قبل از قطعه 4 در منطقه مرزن‌آباد هستند که اقدام مناسبی محسوب می‌شود و امیدوارم بتوانیم این پروژه را از این وضعیت ناامیدی مردم نسبت به اتمام آن نجات دهیم تا به یک وضعیت امیدورای رسیده و پروژه را در اختیار مردم قرار دهیم.

۱۳۹۴/۳/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: