نسخه چاپی

پلمب ۱۵ باغ تالار در تهران

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از كشف4/7 تن انواع مواد مخدر، یك میلیون لیتر سوخت و ۱۶۶ میلیارد تومان كالای قاچاق، پلمب ۱۵ باغ تالار و ۱۴۹۷ واحد صنفی غیرمجاز و متخلف از اقدامات فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در ۶ ماه اول امسال خبر داد.

به گزارش نما به نقل از کیهان، سردار محسن خانچرلی گفت: در ۶ ماه گذشته، فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در راستای اجرای طرح‌های امنیت محله‌محور، این طرح را در ۱۲۶۶ نقطه در ۳۷۸ محله به اجرا درآورد که این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته، با ۷ درصد افزایش همراه بوده است.وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: در این مدت بیش از 4/7 تن انواع مواد مخدر در عملیات‌های این فرماندهی کشف و ضبط شده است که در این رابطه ۴ هزار و ۵۶۶ نفر دستگیر و ۴۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر هم منهدم شد.


خانچرلی افزود: علاوه بر این موارد ۲ هزار و ۷۹۶ معتاد متجاهر نیز از شهرستان‌های غرب استان تهران جمع‌آوری شده و به مسئولین ذیربط تحویل داده شدند.


وی با اعلام خبر کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در غرب پایتخت گفت: طی این مدت بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق توسط پلیس غرب استان تهران کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته و در این میان ۴۰۵ نفر نیز دستگیر و ۳۵۶ پرونده نیز تشکیل شد.


فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در خصوص توقیف خودروهای متخلف نیز افزود: در این مدت ۲۰ هزار و ۸۱۶ خودرو و موتورسیکلت متخلف توقیف شده و ۳ هزار و ۵۳۱ پرونده نیز به دادگاه‌های مربوطه ارجاع شد.


وی با بیان اینکه تعداد پرونده‌های بررسی شده در ۶ ماهه نخست امسال در موضوعات سایبری نشان از افزایش سطح آشنایی مردم با فعالیت‌های پلیس فتا دارد، اظهار داشت:‌ بررسی ۲۰۰ پرونده در ۶ ماه نخست امسال در حوزه سایبری، نشان از رشد ۷۱ درصدی پرونده‌های بررسی شده به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل دارد و پلیس فتای غرب استان تهران به منظور آموزش هرچه بیشتر مردم در این حوزه، طی این مدت اقدام به ۴۸۵۰ مورد آموزش به شهروندان کرده است.


خانچرلی صلح و سازش ۷۲ درصد پرونده‌های مرجوعه به حوزه‌های مشاوره در کلانتری‌ها را باعث کاهش مراجعات مردمی و پرونده‌های قضایی عنوان کرد و گفت:‌ طی این مدت یک‌هزار و ۴۴۲ پرونده به مراکز مشاوره کلانتری‌ها ارجاع داده شد و ۷۲ درصد این پرونده‌ها، منجر به صلح و سازش شد و این در حالی است که بیش از ۱۷۰۰ مورد مراجعه غیرپرونده‌ای به این مراکز انجام گرفته است.


پلمب ۱۵ باغ تالار و ۱۴۹۷ واحد صنفی غیرمجاز و متخلف
وی با اعلام پلمب یک هزار و ۴۹۷ واحد صنفی در ۶ ماه نخست امسال گفت: در این مورد برای ۹ هزار و ۳۴۸ واحد صنفی، اخطار پلمب صادر شد و حدود ۱۵ باغ تالار نیز در این محدوده پلمب شده و از ادامه فعالیت آنها ممانعت به عمل آمد.


به گفته فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران، در حال حاضر پلیس نظارت و سرکشی مستمری بر فعالیت باغ‌تالارهای غرب استان تهران دارد و نسبت به هرگونه تخلف این اماکن با جدیت برخورد می‌کند.


خانچرلی با تاکید بر برخورد پلیس با عرضه قلیان در واحدهای صنفی غرب استان تهران، گفت: به دنبال مصوبه هیئت دولت مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان در واحدهای صنفی، نیروی انتظامی در غرب استان تهران به شدت بر فعالیت واحدهای صنفی نظارت دارد و از عرضه قلیان در هریک از باغ‌تالارها یا واحدهای صنفی ممانعت به عمل خواهد آورد.


وی همچنین از کاهش ۳۰ درصدی تصادفات فوتی در راه‌های برون و درون‌شهری غرب استان تهران طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.۱۳۹۴/۷/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: