نسخه چاپی

درخواست «بان‌كی‌مون» از ایران برای كمك به فرایند صلح در سوریه

عکس خبري -درخواست «بان‌کي‌مون» از ايران براي کمک به فرايند صلح در سوريه

دبیر كل سازمان ملل متحد در دیدار با وزیر خارجه ایران خواستار كمك تهران برای پیشبرد فرایند صلح در سوریه شده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، دفتر بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرده ابشان در جریان دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران خواستار کمک ایران به فرایند صلح در سوریه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر بان‌کی‌مون در بیانیه‌ای پس از دیدار تصریح کرد: «بان تأکید کرد بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و از ایران خواست از نفوذش برای پیشبرد فرایند سیاسی استفاده کند.»

دبیر کل سازمان ملل متحد، در این دیدار همچنین از تمامی طرف‌ها خواسته توافق هسته‌ای حاصل شده با ایران در تیرماه سال جاری در وین را با «حسن‌نیت» اجر کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که جهت شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بسر می برد صبح دوشنبه با بان کی‌مون دیدار کرد.

مطابق بیانیه دفتر بان‌کی‌مون، دبیر کل، بر ضرروت پر کرن خلأ قدرت در لبنان، در اسرع وقت تأکید کرده است.

وزارت خارجه ایران هم پیش از این در بیانیه‌ای تصریح کرده بود ظریف و بان‌کی‌مون درباره مسائل مختلف از جمله بحران‌های منطقه گفت‌وگو کرده‌اند.

در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است: «در این دیدار همچنین بحرانهای منطقه‌ای سوریه، یمن، عراق و لبنان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دبیر کل با توجه به جایگاه منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران خواستار همکاری نزدیک تَر کشورمان با سازمان ملل برای حل این بحرانها شد.»

ظریف در پاسخ ضمن رد راه حل نظامی گفت: «ایران همواره برای راه حل سیاسی این بحرانها تلاش کرده است و همچون گذشته به همکاری خود با سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه برای پایان بخشیدن به بحرانهای منطقه ای از طریق مذاکرات سیاسی ادامه خواهد داد.»

۱۳۹۴/۷/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: