نسخه چاپی

20هزار آرایشگاه غیرمجاز در تهران

مشاور امور بانون سازمان تعزیرات حكومتی با اشاره به فعالیت 10 تا 20 هزار آرایشگاه غیرمجاز در سطح تهران، گفت: لوازم آرایشی های ارزان قیمتی كه با نام كالای كانادایی در بازار فروخته می شود در اصل چینی و تایلندی هستند.

به گزارش نما به نقل از میزان، ویدا آزاد طی گفت وگویی اظهار کرد: امروزه آرایشگاه ها به کلینیک خدمات درمانی و پزشکی و فروشگاه ها تبدیل شده اند.

وی تاکید کرد: از بانوان درخواست داریم که از این مراکز فقط خدمات آرایش و پیرایش دریافت کنند و خدمات پزشکی دریافت نکنند.

تتو با مواد اولیه بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته
مشاور امور بانون سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: بانوان فریب تبلیغات ها را نخورند که نمونه آن خالکوبی و تتو است در اصل مواد اولیه آن ممکن است تاریخ مصرف گذشته و بی کیفیت باشد.

آزاد تصریح کرد: بازرسان ما به صورت موردی هر هفته به آرایشگاه ها سرکشی می کنند و گاهی اوقات نیز به صورت گشت های مشترک انجام می شود.

وی با بیان اینکه بازدیدها بسیار بازدارنده است، اضافه کرد: به طور کلی قوانین بازدارنده در صنف آرایشگاه ها وجود دارد، مطمئن هستم که رسانه ملی امین مردم است و آموزش و اطلاع رسانی که صورت می گیرد، زنان جامعه دیگر به مکان های مجاز مراجعه می کنند.

10 تا 20 هزار آرایشگاه غیرمجاز
وی با اشاره به فعالیت 10 تا 20 هزار واحد آرایشی غیرمجاز، اضافه کرد: تعامل مصرف کننده با ما بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد. همچنین سامانه 3009651 نیز آماده دریافت گزارشات و تخلفات و پل ارتباطی ما با مردم است که سازمان تعزیرات با تخلفات برخورد خواهد کرد.

مشاور امور بانون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: رنگ های تقلبی که عنوان می شود کانادایی است اما در اصل چینی و تایلندی است و متاسفانه مردم این اجناس را به قیمت ارزان خریداری می کنند.

مشاور امور بانون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص گرانفروشی نیز اضافه کرد: آرایشگاه ها به چهار دسته ممتاز، درجه یک، دو و سه تقسیم شده اند و نرخ ها بر اساس آن تعیین می شود اما در این زمینه شاهد تخلف هستیم و آرایشگاه ها عنوان می کنند که نرخ اتحادیه بسیار پایین است.

آزاد تصریح کرد: گرانفروشی به دلیل افزایش هزینه ها توجیه مناسبی نیست و با آن برخورد خواهد شد. اما به طور کلی یکی از دلایل افزایش تخلفات در این زمینه عدم آگاهی است.

تخلفات آرایشگاه ها
خسرو صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار نیز در ادامه گفت: در حوزه ای ممکن است تخلفاتی صورت گیرد، مداخلاتی که برخی از مراکز در حوزه سلامت و بهداشت انجام می دهند تخطی از وظایفشان است.

وی ادامه داد: نظارت بر این مراکز در دستور کار است و بازرسان بهداشتی به صورت مرتب کنترل می کنند و این مراکز از لحاظ بهداشتی کنترل می شوند اما ورود این مراکز به خدمات درمانی، غیرقانونی است و نسبت به این موضوع برخورد خواهیم کرد.

سامانه 190 پل ارتباطی با مردم
رئیس مرکز سلامت محیط و کار تصریح کرد: برخورد تا حد پلمپ و بستن مرکز و تعطیلی آن است و اگر مردم موردی را مشاهده کردند سامانه 190 تخلفات را گزارش کنند.

صادق نیت افزود: اگر مردم نسبت به این موضوع اطلاع کافی نداشته باشند و تقاضا به مراکز آرایشی غیرمجاز بیشتر شود برخورد و نظارت ما به تنهایی اثرگذار نخواهد بود.

وی گفت: بنابراین این موضوع دو جنبه دارد که یکی از آن تشدید نظارت ها و دومین جنبه آن اطلاع رسانی صحیح و آگاهی مردم است.

سامانه 124 آماده دریافت گزارش
حسین درودیان معاون نظارت و بازرسی اصناف تهران با اشاره به اینکه سامانه 124 آماده دریافت گزارش است، گفت: فال قهوه در صورت گزارش مردم، سریعا چنین اماکنی پلمپ می شود.

معاون نظارت و بازرسی اصناف تهران ادامه داد: در این حوزه مهم ترین موضوعی که باید مدنظر باشد بهداشت و سلامت است.

وی گفت: به اتحادیه مربوطه مراجعه و پس از بررسی های لازم به اماکن معرفی و پس از تایید بهداشت، مجوز فعالیت صادر می شود.

درودیان در خصوص گرانفروشی برخی لوازم آرایشی، اضافه کرد: در بحث قیمت ها نرخ نامه داریم و خارج از آن برخورد خواهد شد و به عنوان کد تخلف یک جریمه خواهند شد.

گزارشات تا یک ساعت پیگیری می شود
وی گفت: اگر تخلفی از طریق سامانه 124 اعلام شود در کمتر از یک ساعت آن را پیگیری خواهیم کرد و در این زمینه گشت های مشترک و بازرسان زیادی را داریم.

معاون نظارت و بازرسی اصناف تهران افزود: آمار 10 تا 20 هزار آرایشگاه غیرمجاز را نپذیرفتم و اگر موردی باشد با آن برخورد می کنیم.

۱۳۹۴/۷/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: