نسخه چاپی

افزایش 50 درصد تقاضا برای انرژی تا سال 2040

عکس خبري -افزايش 50 درصد تقاضا براي انرژي تا سال 2040

دبیركل اوپك در اجلاس گاز در تهران گفت:تقاضا برای انرژی نفت و گاز تا سال 2040 حدود 50 درصد افزایش پیدا خواهد كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، عبدالله سالم البدری دبیرکل اوپک امروز در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز در تهران با اشاره به اینکه من افتخار می‌کنم که از طرف اعضای اوپک در این مجمع حضور پیدا کرده‌ام، گفت: مجمع کشورهای صادر کننده گاز یک نهاد نوپا است، به همین دلیل انتظار داریم همکاری‌ها در بین این مجمع و اوپک افزایش پیدا کند و انتقال تجربه بین این دو می‌تواند راهگشای بازارهای انرژی در آینده باشد.

دبیرکل اوپک با اشاره به اینکه باید کمک کنیم تا گاز یک عامل ثبات‌ بخش در مناطق مختلف جهان شود، تصریح کرد: باید دید خود را گسترش داده و آینده صنعت نفت و گاز را نیز مدنظر قرار بدهیم.

البدری با تأکید براینکه جمعیت جهان روبه افزایش است و به دنبال آن مصرف انرژی نیز افزایش می‌یابد، گفت: گاز می‌تواند وظیفه تأمین انرژی پاک را در جهان برعهده بگیرد.

وی ادامه داد: تا سال 2040 حدود 50 درصد به مصرف انرژی جهان افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از این تقاضا را باید گاز طبیعی برعهده بگیرد.

دبیرکل اوپک افزود: این مهم محقق نخواهد شد، مگر با گسترش سرمایه‌گذاری و باید به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت گاز باشیم و به دنبال آن تولید نفت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد جهان در حال حاضر به صنعت نفت و گاز متکی است و باید تکنولوژی‌های جدید را در این صنایع وارد کرد، تا بتوانیم تقاضای این انرژی‌ها را پاسخگو باشیم.

البدری در پایان ضمن ابراز خرسندی مجدد از حضور در این مجمع اظهار امیدواری کرد: مشکلات انرژی جهان را با همکاری بین این مجمع و اوپک برطرف کنیم.

۱۳۹۴/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: