نسخه چاپی

دستگیری دكتر قلابی پایتخت

عکس خبري - دستگيري دکتر قلابي پايتخت

ماموران اداره سیزدهم پلیس آگاهی مهندسی را دستگیر كردند كه با جعل مدرك پزشكی اقدام به طبابت در پایتخت می كرد .

به گزارش نما، نهم آبان امسال از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران ، ماموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس به یک مرکز درمانی (درمانگاه) در تهرانپارس مراجعه و با طرح شکایت مدیر درمانگاه اقدام به دستگیری فردی کردند که خود را پزشک عمومی معرفی اما در طی چند روز فعالیت در درمانگاه و با وجود پیگیری های مکرر از سوی مدیر درمانگاه از ارائه مدارک قانونی خودداری و در طول این مدت نیز برای تعدادی از بیماران، تجویزهای پزشکی صادر کرده بود.

متهم که خود را به نام دکتر محمدحسن فاتحی نیا معرفی کرده بود، در زمان تحقیقات اولیه همچنان خودش را به عنوان پزشک عمومی معرفی و عنوان می داشت: اینجانب پزشک عمومی هستم، در تهیه مهر پزشکی اینجانب اشکالی بوجود آمده که در اسرع وقت برطرف می شود.

مدیر درمانگاه که طی تماس تلفنی توسط یکی از مدیران داروخانه در منطقه تهرانپارس با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته بود، در شکایت خود، گفت: طی آگهی استخدام در خصوص همکاری با پزشک عمومی ، فردی که خود را به نام دکتر محمدحسن فاتحی نیا معرفی کرده بود به درمانگاه مراجعه و سرانجام پس از توافق بر سر نحوه همکاری ، از چند روز پیش در درمانگاه مشغول به‌کار شد ؛ طی این مدت چندین بار از او خواهش کردم تا مدارک پزشکی خود را ارائه کند اما هر بار ، به بهانه های مختلف موضوع را به زمانی دیگر موکول می کرد تا اینکه در چندین نوبت و با طرح شکایت تعدادی از بیماران مبنی بر عدم بهبودی و برطرف نشدن بیماری شان ، به نحوه عملکرد درمانی او مشکوک شدم؛ سرانجام ۹ آبان ماه، طی تماس یکی از مدیران داروخانه که از دوستان بنده است متوجه شدم که در چندین نوبت دکتر محمدحسن فاتحی نیا اقدام به ارائه نسخه های دارویی به بیماران خود کرده که این نسخه ها تماما مورد اعتراض پرسنل داروخانه قرار گرفته است. نهایتا موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره سیزدهم پلیس آگاهی، کارآگاهان با بررسی شماره نظام پزشکی اعلام شده از سوی متهم اطلاع پیدا کردند که این شماره نظام پزشکی متعلق به یک خانم دکتر می باشد که از سال ۷۷ ، در توابع تهران مشغول به‌کار است .

در ادامه و با بررسی هویت متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت اصلی متهم بنام محمدحسن . م (۴۲ ساله) شناسایی و در ادامه تحقیقات مشخص شد که وی به هیچ عنوان در رشته پزشکی و یا حتی رشته های مرتبط با پزشکی تحصیل و یا سابقه کار نداشته است .

متهم که در برابر دلایل و مستندات جمع آوری شده از سوی کارآگاهان چاره ای جز اعتراف نداشت، در اعترافات خودگفت: من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم، جعل ها را قبول دارم ؛ مدارک پزشکی و مدارک دانشگاهی را جعل کردم.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم در اظهارات خود مدعی است که به تازگی خود را تحت عنوان پزشک عمومی معرفی کرده و به هیچ مرکز درمانی دیگری مراجعه نکرده است اما در ادامه تحقیقات ، مدارک جدیدی مبنی بر فعالیت متهم در سایر مراکز درمانی شهر تهران به دست آمده است که تحقیقات جهت شناسایی سایر این مراکز که متهم تحت عنوان پزشک به آنها مراجعه و مشغول به کار شده ، در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

وی افزود: برای شناسایی سایر شکات احتمالی دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضائی صادر شده است، لذا از تمامی شکات احتمالی درخواست می شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. همچنین از تمامی شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۱۳ در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

۱۳۹۴/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...